Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190929

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190929

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 07 Tetor 2019 Vlora Çitaku: Rezultatet të pranohen pa dëshpërim nga humbësit Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka shkruar se zgjedhjet e djeshme ishin shembullore, raporton Express. Përmes rrjeteve sociale, Çitaku ka thënë se fushata ka shkuar pa asnjë incident serioz, e votimet...
  • image 07 Tetor 2019 Kroacia mbështet hapjen menjëherë të negociatave me Shqipërinë Kroacia mbështet hapjen e menjëhershme të negociatave për anëtarësim në BE për Shqipërinë. Ministri në detyrë për Evropën dhe Punë të Jashtme, Gent Cakaj gjatë vizitës zyrtar në Zagreb pati një bashkëbisedim të hapur me...
  • image 07 Tetor 2019 63% e gjermanëve nuk kanë besim tek kryetarja e re e CDU-së Në një sondazh të institutit të opinionit, Insa për gazetën gjermane, "Bild", kryetarja e CDU-së, Annegret Kramp-Karrenbauer gëzon pak mbështetje për një kandidaturë të ardhshme si kancelare. Shumica e gjermanëve nuk do t'ia besonin...
  • image 07 Tetor 2019 Sa deputetë do t’i kenë partitë politike në Kuvend sipas rezultateve preliminare Demokracia në Veprim ka publikuar rezultatet preliminare për 95% e të gjitha vendvotimeve në Kosovë. Sipas raportimit të fundit të DnV-së, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 25.37 % të votave. Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) 24.68 %.
  • image 07 Tetor 2019 Këto janë të dhënat e fundit nga KQZ-ja Të dhënat momentale të KQZ-së, tregojnë se deri më tani janë numëruar 95,88% të votave, apo 2442 vendvotime nga 2547 sa kanë qenë gjisejt.Rezultati i fundit tregon se Lëvizja Vetëvendosje është e para me një rezultat 25,79%, 197,966...
  • image 07 Tetor 2019 BBC shkruan për zgjedhjet në Kosovë Gjiganti televiziv BBC i ka kushtuar një artikull zgjedhjeve të jashtëzakonshme që të dielën u mbajtën në Kosovë. Zgjedhjet në Kosovë nuk kaluan pa marrë vëmendjen e medieve botërore. Është edhe gjiganti televiziv BBC që i ka...
  • image 06 Tetor 2019 Numërohen gati 10 për qind të votave, LDK e para Janë numëruar gati 10 për qind të votave në nivel vendi. Sipas rezultateve të deritashme, LDK-ja prin me PDK-në që është e dyta. Vetëvendosje është e treta. LDK-ja deri tash ka 23.92 për qind të votave, PDK-ja ka 20.99 e VV-ja 18.54.
  • image 06 Tetor 2019 Exit polli i Klan Kosovës: LDK dhe VV prijnë me 30 %, PDK e treta Mbi 1 milionë e 972 mijë e 466 qytetarë me të drejtë vote sot patën mundësinë që të votojnë për subjektin e tyre të preferuar dhe pesë kandidatët për deputetë në përbërjen e ardhshme të Parlamentit të Kosovës. Qytetarët me të...
  • image 06 Tetor 2019 Ndalohen 20 persona lidhur me procesin zgjedhor Koordinatorja Nacionale për Zgjedhje, Laura Pula, ka bërë të ditur se gjatë procesit zgjedhor që është duke u zhvilluar, deri më tani janë vërtetuar 16 raste me 20 persona për parregullsitë të cilët lidhen me procesin...
  • image 06 Tetor 2019 Vëzhguesja e BE-së: Procesi i votimit po shkon pa probleme Kryesuesja e Misionit për Vëzhgimin e Zgjedhjeve nga Bashkimi Evropian, Viola von Cramon-Taubadel, ka vizituar paraditen e sotme disa qendra të votimit në Prishtinë, prej ku ka thënë se procedurat e hapjes së vendvotimeve kanë shkuar pa...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31