Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190929

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190929

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 02 Tetor 2019 Heldt thotë se nuk përkrahin asnjë parti apo kandidat në zgjedhje Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, e ka përkrahur deklaratën e Ambasadorit Amerikan, Philip Kosnett, se nuk e mbështesin asnjë nga kandidatët apo partitë në zgjedhjet e 6 tetorit. Heldt me këtë rast ka rikujtuar vendi i...
  • image 02 Tetor 2019 Vjosa Osmani: PDK po tenton ta falsifikojë miqësinë me SHBA-në Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, tha gjatë një tubimi elektoral në Degën e IV-të në Prishtinë, se 6 tetori është betejë e gjeneratës së re të cilës LDK-ja i ka ofruar mundësi historike përmes kandidaturës së saj...
  • image 01 Tetor 2019 Abdixhiku: Stadiumi nacional kthehet në Prishtinë Lumir Abdixhiku, deputet i LDK-se, thekson se sporti, e ne veçanti futbolli, është prioritet i Qeverisë se LDK-së. Jo vetëm si forme e promovimit te imazhit te vendit jashtë, por edhe si burim ekonomik i rëndësishëm për vendin, nga i cili...
  • image 01 Tetor 2019 22 vite nga protestat studentore, revolucioni i ndryshimit Sot bëhen 22 vite nga protestat e Lëvizjes Studentore të vitit 1997. Më 1 tetor të këtij viti, ishte Lëvizja Studentore e atëhershme që organizoi protestat, të cilat u organizuan për të kundërshtuar pushtimin e Kosovës nga Serbia dhe...
  • image 01 Tetor 2019 Pranohen 2 mijë pako me fletëvotime nga diaspora, KQZ-ja thotë se janë të sigurta Dy mijë pako me fletëvotime nga diaspora janë regjistruar deri para tri ditësh në Kosovë. Ato po ruhen në një hapësirë, e cila sipas Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ) është "e veçantë dhe e sigurt". Zyrtarë të saj nuk kanë saktësuar...
  • image 01 Tetor 2019 Aktvendim për hetimin e Molliqajt dhe të shoqëruesit të tij, hetimet përmbyllen së shpejti Prokuroria e Shtetit ka nxjerrë aktvendim për hetimin e kandidatit për deputet të koalicionit AAK-PSD, Dardan Molliqaj dhe shoqëruesit të tij, Fatos Sahiti, nën dyshimet se kanë sulmuar kandidatin për deputet nga radhët e VV-së, Haki...
  • image 30 Shtator 2019 Presidenti Thaçi takohet me Bill Clinton në Francë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Bill Clinton në Francë, gjatë ceremonisë së varrimit të ish-Presidentit të këtij shteti, Jasques Chirac. "Si gjithmonë kënaqësi të takoj mikun tim dhe të Kosovës, Presidentin Bill...
  • image 30 Shtator 2019 Albin Kurtin sot e gjeni në Malishevë, Deçan e Gjilan E Lëvizja Vetëvendosje me kandidatin e saj për kryemniistër, Albin Kurtin, ditën e hënë do ta nisë me fushatë zgjedhore në Malishevë. Aty gjatë orës 12:00 do të qëndorjë në Shtëpinë e Kulturës "Tahir Sinani". Tutje, në ora...
  • image 30 Shtator 2019 Vjosa Osmani sot qëndron në Han të Elezit Kandidatja nga Lidhja Demokratike e Kosovës për kryeministre të vendit, Vjosa Osmani, gjatë ditës së sotme do të qëndrojë në Han të Elezit. Osmani do të bëjë homazhe tek kompleksi Memorial . E gjithë ngjarja do të fillojë në ora...
  • image 30 Shtator 2019 Ambasadori amerikan ka një thirrje për të gjithë qytetarët e Kosovës Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kossnet, ka inkurajuar mbajtjen e zgjedhjeve demokratike. Në profilin e tij në Tëitter ai ka shpërndarë linkun e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, ku thekson se ky institucion i merr...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31