Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191001

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191001

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 10 Nëntor 2019 Thaçi udhëton për Paris, merr pjesë në Forumin e Paqes Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Francë, ku do të marrë pjesë në Forumin e Paqes të organizuar nga presidenti Macron. Në edicionin e dytë të Forumit të Paqes në Paris, presidenti Thaçi në një panel të...
  • image 10 Nëntor 2019 Përkujtohen 14 ushtarët britanikë të rënë duke i shërbyer paqes në Kosovë Kurora lulesh u vendosën sot pranë murit që mban emrat e ushtarëve të rënë që i shërbyen paqes në Kosovë. Organizuar nga Ambasada Britanike në Prishtinë, është mbajtur ceremonia e ditës së përkujtimit të Mbretërisë së Bashkuar,...
  • image 09 Nëntor 2019 Kërkohet që të mos emërohet shefi i ri i AKI-së pa u krijuar Qeveria e re Edhe 16 ditë afat kohor i kanë presidenti e kryeministri ta zgjedhin shefin e ri të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës. Pozita vakante e shefit të AKI-së, pas dorëheqjes së Shpend Maxhunit, sipas Ligjit për AKI-në, duhet të plotësohet...
  • image 09 Nëntor 2019 Kurti në Francë flet për zhvillimet politike në Kosovë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dje ka zhvilluar disa takime në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Francës, ku thotë se ka diskutuar për marrëdhëniet bilaterale midis dy shteteve tona, zhvillimet politike në Kosovë dhe...
  • image 08 Nëntor 2019 Italia hap dyert për prodhimet "Made in Kosova" Një delegacion i Aleancës Kosovare të Bizneseve po merr pjesë në vizita të ndryshme me ftesë të Bizneseve dhe qeverive lokale të regjionit të Venecias, Itali, njofton kjo aleancë përmes një komunikate. Delegacioni është pritur nga...
  • image 08 Nëntor 2019 Mustafa: Me LVV-në kemi shumë përafrim, në çështjet sociale e ekonomike dallojmë pak Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, bashkë me Kryesinë e LDK-së, ka mbajtur konferencë për media pas mbledhjes së Kryesisë. Mustafa, në këtë mbledhje ka thënë se kanë përafrim me Vetëvendosjen, por janë disa fusha që kanë dallim. Ai...
  • image 08 Nëntor 2019 Gjuriq thotë se sot do të vijë në Kosovë Një ditë pasi që Lista Serbe u takua në Beograd me drejtorin e të ashtuquajturës Zyrë Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka paralajmëruar se do të qëndrojë sot në Kosovë, raporton Gazeta Express. Nga kjo zyrë kanë bërë të ditur se...
  • image 08 Nëntor 2019 Mustafa: Kthimi i shtetasve nga Siria tregon përgjegjshmërinë e shtetit të Kosovës Ministri në detyrë i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa mori pjesë në ministerialin e Salzburgut, i cili po zhvillohet në Vjenë të Austrisë. Në ministerial përfaqësohen vendet anëtare të Forumit të Salzburgut dhe vendet mike, mes tyre...
  • image 08 Nëntor 2019 Isa Mustafa mbledhë sot kryesinë Një ditë pas përfundimit të koordinimit në mes të grupeve punuese LDK-VV për harmonizim të programit, Isa Mustafa do të mbledh sot kryesinë e partisë, raporton Gazeta Express. Mbledhja që do të mbahet në Selinë Qendrore të LDK-së,...
  • image 08 Nëntor 2019 Ministrat që dështuan të bëhen deputetë Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t'u bërë deputetë në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e shtatë. Vetëm një nga katër...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30