Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191001

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191001

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 05 Nëntor 2019 Vajza i dergon lule prane varrin Astrit Deharit Në trevjetorin e vdekjes së Astrit Deharit janë publikuar fotografi prekëse së vajës së tij para varrit, raporton Gazeta Express. Në llogarinë zyrtare të Vetëvendosjes, kanë publikuar disa fotografi ku shihet vajza e Astrit Deharit duke...
  • image 05 Nëntor 2019 DELO: Spektakël për Kosovën në Washington, Palmer e Grenell garojnë se cili do të jetë më i... Brenda një periudhe të shkurtër kohore, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë emëruar dy Përfaqësues Special për Ballkanin Perëndimor e për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, raporton Gazeta Express. Matthew Palmer i emëruar nga...
  • image 05 Nëntor 2019 Nis marshi me moton "Drejtësi për Astritin", në 3 vjetorin e vdekjes Me moton "Drejtësi për Astritin" në 3 vjetorin e vdekjes së aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje Astrit Dehari ka nisur marshi në kërkim të drejtësisë për rastin e tij. Para sheshit "Skënderbeu" në Prishtinë janë grumbulluar shumë...
  • image 05 Nëntor 2019 Kurti dhe familjarët bëjnë homazhe tek varri i Astrit Deharit Në trevjetorin e vdekjes së Astrit Deharit, sot kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryesia e këtij subjekti politik, familjarë e miq të Deharit kanë bërë homazhe tek varri i të ndjerit prej ku u kërkua që autorët që i...
  • image 05 Nëntor 2019 Kujtohet Astrit Dehari, në 3 vjetorin e vdekjes së tij Në trevjetorin e vdekjes së Astrit Deharit, sot kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryesia e këtij subjekti politik, familjarë e miq të Deharit kanë bërë homazhe tek varri i të ndjerit prej ku u kërkua që autorët që i...
  • image 05 Nëntor 2019 Gashi kërkon që "hetimet për vrasjen e Astrit Deharit të orientohen në shumë kahe" Avokati Tomë Gashi, me një shkresë drejtuar Prokurorisë Speciale, e të cilën e ka postuar edhe në profilin e tij në rrjetin social Facebook, ka kërkuar që të nxirret aktvendim për hetimet drejt zbardhjes së rastit të vdekjes së Astrit...
  • image 05 Nëntor 2019 Haradinaj sot mbledh Qeverinë Janë pesë pika të rendit të ditës që do të diskutohen në mbledhjen e kabinetit. Aprovimi i procesverbaleve të disa prej mbledhjeve të kaluara, shqyrtimi i propozim-vendimit për kursime dhe ndarje buxhetore të organizatave buxhetore,...
  • image 05 Nëntor 2019 Kryeministri, partisë me më së shumti vota Çështja e kryeministrit të ardhshëm nuk ka nevojë të negociohet, kanë thënë të hënën burime në Lidhjen Demokratike (LDK). E kanë bërë të qartë këtë vetëm një ditë pasi Lutfi Haziri, i cili i prin ekipit të kësaj partie në...
  • image 04 Nëntor 2019 Konjufca: Për 10 ditë i kryejmë negociatat për formimin e Qeverisë Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se në takimin e së hënës është arritur pajtim për sektorin e shëndetësisë dhe për arsimin. Pas takimit me LDK-në, Konjufca ka thënë se pret që për dhjetë ditë të kryhen...
  • image 04 Nëntor 2019 Palmer: Të respektohet rezultati i zgjedhjeve në Kosovë I dërguari i posaçëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha në Beograd se është e rëndësishme që rezultati i zgjedhjeve në Kosovë të respektohet. Me këtë rast, ai tha se subjekti politik...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30