Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191001

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191001

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 04 Nëntor 2019 Thaçi: Kosova mbetet kampion në luftën kundër terrorizmit Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka vazhduar postimet video-selfie në rrjetet sociale. Kësaj radhe ai ka folur për vlerësimin e SHBA-ve për Kosovën në luftën kundër terrorizimit e që sipas tij është impresionues. "Një vlerësim...
  • image 04 Nëntor 2019 Hoti: Zhvendosja e Presidencës në objektin e MKRS-së rrit shpenzimet për qindra-mijëra euro Zhvendosja e Presidencës në zyrat e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Ministrisë së Bujqësisë, pa u bërë zgjidhje për vendosjen e qindra punëtorëve të këtyre dy ministrive në një objekt publik ku nuk paguhet qira,...
  • image 04 Nëntor 2019 Nis takimi në selinë e LDK-së Ka filluar takimi i pestë në mes të grupeve punuese për harmonizim të programit në mes të Lidhjes Demokratike të Kosovës e Lëvizjes Vetëvendosje, raporton Gazeta Express. Në takim është duke marrë pjesë edhe nënkryetari i LDK-së,...
  • image 04 Nëntor 2019 Pas përplasjeve të djeshme, takohen sot LDK dhe VV Sot pritet të mbahet takimi i radhës mes grupeve punuese të Lëvizje Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në përpjekje për të harmonizuar programet për qeverisjen e ardhshme të vendit. Ky do të jetë takimi i pestë mes...
  • image 04 Nëntor 2019 Shefat që mbetën jashtë Kuvendit Legjislatura e fundit e Kuvendit të Kosovës kishte gjashtë shefa të grupeve parlamentare (të partive shqiptare). Ata ishin: Avdullah Hoti (LDK), Glauk Konjufca (VV), Memli Krasniqi (PDK), Ahmeti Isufi (AAK), Bilall Sherifi (NISMA) e Dardan...
  • image 03 Nëntor 2019 Mustafa thotë se koalicioni me VV i mundshëm, pret certifikimin e rezultateve Lideri i LDK'së, Isa Mustafa ende po e sheh të mundshëm një koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje pavarësisht se dy ditë më parë e la mundësinë e kalimit në opozitë nëse s'arrin një marrëveshje me Albin Kurtin. Në një përgjigje me...
  • image 03 Nëntor 2019 Tranzicioni i gjatë i FSK-së drejt një force ushtarake Njohësit e fushës së sigurisë, vlerësojnë se FSK nuk ka bërë ndonjë transformim që mund të vërehet si e arritur e veçantë. Kurse përfaqësuesit e institucioneve thonë se me gjithë sfidat e paraqitura, që nga miratimi dhe hyrja në...
  • image 03 Nëntor 2019 PZAP-ja refuzon kërkesën e VV-së për numërimin e votave nga mërgata Paneli për Ankesa dhe Parashtresa ka refuzuar si të pabazuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje për numërimin e fletëvotimeve nga mërgata, edhe pse Gjykata Supreme kishte vendosur në aktgjykimin e saj që këto vota të numërohen,raporton...
  • image 03 Nëntor 2019 Si do të jetë moti në Kosovë sot Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se dita e diel do të karakterizohet me mot kryesisht të vranët. Sipas njoftimit, vranësirat në pjesën perëndimore do të shoqërohen me reshje shiu të karakterit lokal. Reshjet e shiut do të...
  • image 03 Nëntor 2019 Berisha: Beogradi po u bën presion pjesëtarëve të FSK-së, disave u hodhën granata dore në... Presioni i Beogradit kundrejt pjesëtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës për t'u larguar nga aty po vazhdon ende. Disa prej tyre nuk kanë mundur t'i bëjnë ballë presionit dhe janë larguar nga FSK-ja. Ministri i Ministrisë së...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30