Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191010

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191010

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 22 Tetor 2019 Bloomberg: Dikur i rrahur e i burgosur, lideri i Kosovës sot e ka një test më të madh "Kur aeroplanët e NATO-s i bombarduan forcat serbe para 20 vjetësh për t'i përzënë ata jashtë Kosovës, Albin Kurti ndodhej në një autobus të kuq bashkë me të burgosur të tjerë politikë, të cilët përdoreshin si mburojë njerëzore"....
  • image 22 Tetor 2019 Detektivi amerikan: Lufta kundër krimit nuk fillon brenda natës, keni ende punë Nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi dhe në mbështetjen e Ambasadës Amerikane në Kosovë dhe UN ËOMEN-it, mbahet dita e dytë e "Javës për të Drejtat e Viktimave të Krimit". I pranishëm ishte edhe detektivi Roy...
  • image 22 Tetor 2019 Kush është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale Ish-kryetari i Komunës së Malishevës, zv.ministri në detyrë i Diasporës, Isni Kilaj, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale në Hagë. Kilaj, përmes një postimi në Facebook, ka konfirmuar ftesën, duke thënë, se sot ka marr një...
  • image 22 Tetor 2019 Sot dita e dytë e Javës për të Drejtat e Viktimave të Krimit Nën përkujdesjen e kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, dhe në mbështetjen e Ambasadës së SHBA-së në Kosovë dhe UN WOMEN-it, sot do të vazhdojë Java për të Drejtat e Viktimave të Krimit. Në ditën e dytë do të mbahen...
  • image 21 Tetor 2019 Kryeministri Shinzo Abe përmend hapjen e ambasadës japoneze në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar sot me Kryeministrin e Japonisë. Në komunikatën e dërguar nga presidenca, thuhet se kryeministri japonez e ka përmendur hapjen e ambasadës së Japonisë në Kosovë, shkruan Gazeta Express....
  • image 21 Tetor 2019 Këto do të jenë temperaturat 5 ditët në vijim Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se situata meteorologjike në vendin tonë vazhdon të mbetet stabile, si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferike. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, parashihet të ketë...
  • image 21 Tetor 2019 Mbi gjysma e vendvotimeve janë rinumëruar Janë rinumëruar mbi gjysma e vendvotimeve për të cilat Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për të cilat kishte vendosur ditë më parë. Këtë e ka konfirmuar Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së. Elezi tha se janë rinumëruar 310 vendvotime.
  • image 21 Tetor 2019 Kurti thotë se për një muaj arrihet marrëveshja për qeverisje me LDK-në Vetëvendosja majtiste e Albin Kurtit doli fituese e zgjedhjeve të parakohshme muajin e kaluar në Kosovë. I dënuar me 18 muaj nga policia serbe gjatë kohës kur konflikti me Kosovën ishte në pikën më të lartë më 1999, Kurti, 44 vjeç, e...
  • image 21 Tetor 2019 Rreziku për një ngërç tjetër politik Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që së paku pas 15 ditëve t'i certifikojë rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit. Por, sipas analistëve, nëse nuk do të ketë një dakordim të shpejtë mes LVV-së e LDK-së pas certifikimit të rezultateve...
  • image 21 Tetor 2019 Kështu ndodhi aksidenti ku u përfshi mbrëmë Albin Kurti Eskortës që po e shoqëronte mbrëmë Albin Kurtin i ka prerë rrugën një makinë që vinte nga rrugët dytësore, e cila ecte me shpejtësi të ulët. Sipas raportimeve të mediave në Shqipërisë tre automjetet e tjera kanë frenuar në kohë,...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31