Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191021

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191021

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 19 Janar 2020 Hovi i shtuar i Speciales, tetë ftesa për dy javë Dhomat e Specializuara të Prokurorisë në Hagë e kanë nisur me intensitetin e njëjtë edhe vitin 2020. Fillimviti ka qenë mjaft i zënë për këtë organ ndjekës, që deri më tani kanë dërguar disa ftesa për intervistim në Kosovë. Së...
  • image 19 Janar 2020 Engel: Rruga e Serbisë e mbyllur derisa s’e njeh Kosovën Kongresisti Eliot Engel, kryetar i Komitetit për Çështje të Jashtme i Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara, i shkroi letër komandantit të Forcave Detare të SHBA-së në Evropë, në lidhje me një intervistë të tijën që...
  • image 19 Janar 2020 Nagavci: Kushtetuta e thotë se Thaçi s'ka rëndësi e ndikim në krijimin e qeverisë Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, i është kundërpërgjigjur edhe njëherë thirrjes së presidentit Hashim Thaçi rreth çështjes së mandatarit. Nagavci, në një postim në facebook...
  • image 18 Janar 2020 Elmi Reçica merr ftesë nga Specialja Në një postim në Facebook, Aliu, që është bashkëvendës i Reçicës, ka thënë se ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale për deputetin Reçica, "do të nxjerrë një dhe vetëm një të vërtetë, atë të guximit e dashurisë për...
  • image 18 Janar 2020 Gjendja momentale e ndotjes së ajrit në Kosovë Ajri në Prishtinë është ndotur sërish në përmasa të rrezikshme. Nga matjet e fundit që janë bërë nga Ambasada Amerikane në Prishtinë, ndotja e ajrit ka arritur në shkallën 153 të ndotjes, raporton Express Në bazë të indeksit të...
  • image 17 Janar 2020 QUINT-i porosi Kosovës për të vazhduar luftën kundër korrupsionit e krimit të organizuar Shtetet e QUINT-it vazhdojnë të kërkojnë nga Kosova efikasitet në luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar. Në "Konferencën vjetore të prokurorëve", për vitin 2019, e cila u organizua nën patronazhin e kryeprokurorit të Shtetit,...
  • image 17 Janar 2020 Avokati i Popullit dhe ASK me memorandum për fushën e statistikave zyrtare Me synim zhvillimin dhe shfrytëzimin e të dhënave statistikore, për t'i vlerësuar dhe për t'i zbatuar politikat dhe programet që ndikojnë në respektimin, në mbrojtjen dhe në avancimin e të drejtave të njeriut, Institucioni i Avokatit të...
  • image 17 Janar 2020 Kryeparlamentari i Turqisë telegram urimi kryeparlamentarit të Kosovës Kryetari i Kuvendit të Madh Kombëtar të Turqisë, Mustafa ?entop, nëpërmjet një telegrami, ka uruar kryetarin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, me rastin e zgjedhjes së tij në këtë detyrë. Sentop gjithashtu i uron...
  • image 17 Janar 2020 Vetëvendosje: Do t’ia dërgojmë pa vonesa emrin e mandatarit presidentit Partia e udhëhequr nga Albin Kurti thotë se do ta bëjë dorëzimin e propozimit për mandatar brenda afateve dhe pa vonesa. Pa saktësuar se kur do të bëhet një gjë e tillë, nuk dihet nëse brenda kësaj kohe LV-ja e LDK-ja do të mundë të...
  • image 17 Janar 2020 Mbahet seanca përfundimtare për “Syrin e Popullit” Sot do të mbahet seanca përfundimtare në procesin gjyqësor i njohur si "Syri i Popullit". Seanca përfundimtare për procesin gjyqësor të njohur si "Syri i Popullit" ka filluar të enjten dhe do vazhdojë edhe gjatë ditës së sotme, në të...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31