Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191130

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191130

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 22 Tetor 2010 PDK akuzon Hysenin për bllokimin e njohjeve Nënkryetari i PDK-së, Bajram Rexhepi e ka akuzuar ish-ministrin e Jashtëm, Skënder Hyseni se ka bllokuar 15 njohje të shtetit të Kosovës, duke i kërkuar atij që të japë llogari para qytetarëve të vendit.
  • image 22 Tetor 2010 Mustafa: Nuk kandidoj për kryetar të LDK-së Kryetari i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa, i ka quajtur spekulime mediale raportimet e ditëve të fundit se ai do të kandidojë për kryetar të LDK-së në ditën kur do të mbahet Kuvendi zgjedhor i kësaj partie, apo se do të jetë...
  • image 21 Tetor 2010 Kosova është gati për strategjinë e vizave Ministri i Integrimit Evropian, Besim Beqaj gjatë takimit me eurodeputeten Tanja Fajon, ka deklaruar se Kosova i ka përmbushur të gjitha kërkesat e Komisionit Evropian për të marrë strategjinë për liberalizimin e vizave dhe se pas marrjes...
  • image 21 Tetor 2010 Kosova ka resurse humane për të plotësuar kriteret e BE-së Ministria e Integrimit Europian, në bashkëpunim me Zyrën Ndërlidhëse të Komisionit Europian dhe me mbështetjen teknike të Projektit të Binjakëzimit të MIE-së, ka ndarë certifikatat për më shumë se 100 zyrtarë të institucioneve të...
  • image 21 Tetor 2010 Përmbushni kriteret deri në fund të vitit 2011 Kosova duhet të vazhdojë përmbushjen e kritereve për liberalizim të vizave me BE-në, në mënyrë që deri në fund të vitit 2011 të përmbushen të gjitha kriteret e nevojshme për këtë proces, tha përfaqësuesja e Parlamentit Evropian,...
  • image 20 Tetor 2010 Nuk e përjashton përdorimin e forcës në veri Komandanti i ri i paqeruajtëseve të KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për të përditshmen e Beogradit “Veçernje Novosti”;, pohoi se trupat që komandohen nga ai do të reagojnë me vendosmëri kundër secilit që kërcënon...
  • image 20 Tetor 2010 RWB: Kosova, rënie në lirinë e shtypit Në raportin më të ri për Indeksin e Lirisë së Shtypit për vitin 2010 të organizatës Reporterët pa Kufij, Kosova është radhitur në vendin e 92-të. Vitin e kaluar, Kosova ishte në vendin e 75
  • image 19 Tetor 2010 Mustafës nuk i pëlqen koha e prishjes së koalicionit Kryetari i komunës së Prishtinës, Isa Mustafa, ka deklaruar se nuk është pajtuar me vendimin e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës për t'u tërhequr në këtë periudhë nga koalicioni me Partinë Demokratike të Kosovës.
  • image 19 Tetor 2010 S'ka zgjedhje pa konsensus Presidenti në detyrë, Jakup Krasniqi ka deklaruar pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, se nuk do të ketë datë të re të zgjedhjeve, pa u arritur një konsensus ndërmjet forcave politike në vend.
  • image 18 Tetor 2010 Sejdiu: Dalja nga qeveria- reagim ndaj injorimit Ish-presidenti i Kosovës dhe njëkohësisht kryetar i LDK-së, Fatmir Sejdiu, i tha BBC-së se tërheqja e partisë së tij nga koalicioni qeverisës ishte reagim dhe përgjigje ndaj, siç e quajti, injorimit nga partneri i saj - PDK.
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31