Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191130

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191130

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 28 Nëntor 2019 Varrosen dy vëllezërit nga Gjilani që vdiqën nga tërmeti në Shqipëri Dy vëllezërve nga Gjilani, Isa dhe Shemsi Abazi që humbën jetën nga tërmeti që goditi Shqipërinë mëngjesin e së martës u është dhënë lamtumira e fundit në varrezat e fshatit Livoç i Epërm. Hapësira e varrezave në këtë fshat...
  • image 28 Nëntor 2019 Nis sistemimi i familjeve të ardhura nga Shqipëria në Prishtinë Te stadiumi "Fadil Vokrri" tashmë ka arritur edhe një autobus me familje nga Shqipëria. 45 persona kanë arritur aktualisht në Prishtinë. Ata tashmë janë sistemuar në familje të ndryshme në Prishtinë. Adhurim Kasapolli nga Peja ishte...
  • image 27 Nëntor 2019 Thaçi thotë se Shqipëria s'është vetëm, e ka Kosovën dhe tërë bashkësinë ndërkombëtare... Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar edhe nga homologu i tij shqiptar, Ilir Meta, po qëndron në Durrës, që është njëra nga zonat më të goditura nga tërmeti i 26 nëntorit. Thaçi ka falënderuar ushtarët dhe policët e...
  • image 27 Nëntor 2019 "Shqip": Ku janë sot pasanikët e Shqipërisë Mbi 1000 banesa të dëmtuara, 29 viktima dhe 600 të plagosur është bilanci i tmerrshëm i një tërmeti që shkundi Shqipërinë. Të gjithë u sensibilizuan, ofruan ndihma, para, shërbime dhe çdo gjë që kishin nevojë të dëmtuarit nga kjo...
  • image 27 Nëntor 2019 Ku mund të dhuroni online ndihmë për të prekurit nga tërmeti Tërmeti që goditi Shqipërinë në orët e para të mëngjesit të djeshëm u mori jetën 26 njerëzve (bilanci aktual), plagosi 650 të tjerë dhe solli dëme të shumta materiale. 27 nëntori i gjeti familjarët e prekur nga tërmeti në qiell...
  • image 27 Nëntor 2019 Gjykata Supreme refuzon ankesën e Vetëvendosjes për zgjedhjet Gjykata Supreme ka refuzuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje, lidhur me vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, për të mos urdhëruar KQZ-në për numërimin edhe të 392 pakove të ardhura me vonesë nga diaspora, raporton...
  • image 27 Nëntor 2019 30 banorë nga Shqipëria akomodohen në një hotel në Prishtinë Në hotelin 'Ora' në Prishtinë, në mëngjesin e sotëm janë akomoduar 30 banorë të Shqipërisë, të cilët kanë pësuar nga tërmeti i djeshëm. Ndërkohë, janë të shumtë ata familjarë të Kosovës, të cilët pritet që në orën 13:00,...
  • image 27 Nëntor 2019 Sot ditë zie në Kosovë Presidenti Hashim Thaçi ka shpallur të mërkurën, 27 nëntor 2019, ditë zie në Kosovë, në nderim të viktimave që humbën jetën nga tërmeti në Republikën e Shqipërisë. "Në shenjë respekti shtetëror dhe qytetar, dita e mërkurë, 27...
  • image 27 Nëntor 2019 Fluks kamionësh me ndihma në kufirin Kosovë-Shqipëri Në pikëkalimin kufitar mes Kosovës e Shqipërisë në këto momente ka shumë automjete. Sipas pamjeve që i ka postuar në Twitter përdoruesi Andi Kastro, shihet se nga automjetet, shumica janë kamionë me madhësi nga më të ndryshmet, e në...
  • image 26 Nëntor 2019 Tha se Kurti e ka takuar Thaçin, Vetëvendosje i reagon Fatmir Limajt Lëvizja Vetëvendosje e quan të pavërtetë deklaratën e Fatmir Limajt, i cili sot tha se Albin Kurti e ka takuar Hashim Thaçin. Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj sot deklaroi se ka informata se ka ndodhur një takim mes kandidatit...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29