Kosovë

Kosovë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 13 Shkurt 2018 Iowa konfirmon vazhdimin e mbështetjes për Kosovën Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyçi, është pritur sot nga guvernatorja e Iowas, Kim Reynolds, si dhe nga sekretari i Shtetit të Iowas, Paul D. Pate në takime të ndara, në të cilat është biseduar për thellimin e...
  • image 13 Shkurt 2018 Azem Syla në spital, shtyhet seanca ndaj tij Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Azem Syla, që akuzohet për krim të organizuar në rastin "Toka", është dërguar në spital. Kjo ka bërë që seanca ndaj tij dhe të tjerëve të shtyhet për në 10 e 45, raporton KTV.
  • image 13 Shkurt 2018 KDI-ja kërkon nga krerët e komunave rritjen e transparencës Monitoruesit e Institutit Demokratik të Kosovës (KDI) kanë kërkuar nga kryetarët e rinj të komunave të rajonit të Prizrenit që të rrisin nivelin e transparencës në qeverisjen komunale. Sipas tyre, qeverisja transparente nuk është vetëm...
  • image 13 Shkurt 2018 Prokuroria turke nuk dha informata për kosovarët në Turqi, të dyshuar për lidhje me organizata... Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka bërë të ditur se Kosova ka kërkuar nga Prokuroria e Turqisë informata shtesë për disa shtetas kosovarë që veprojnë në Turqi dhe konsiderohet që mund të jenë të lidhur me organizata terroriste...
  • image 13 Shkurt 2018 Thaçi pranon urimin e Trumpit për pavarësi Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka marrë urimin e presidentit amerikan Donald Trump për dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Thaçi mori letrën e urimit nga ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg Delawie.
  • image 13 Shkurt 2018 Bordi i KEK-ut merr vendim për rritjen e pagave të punëtorëve Çështja e rritjes së pagave për punëtorët e KEK-ut ishte shkas i protestës të organizuar të enjten nga sindikalistët e kësaj korporate. Pas kësaj proteste, kjo sindikatë e re e KEK-ut, ka paralajmëruar një grevë e cila do të fillojë...
  • image 13 Shkurt 2018 Kuvendi mban seancë solemne për presidentin slloven Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë Borut Pahor. Në seancën solemne, deputetëve do t'u drejtohet presidenti slloven. Pahor ka filluar dje vizitën në Kosovë ku është...
  • image 12 Shkurt 2018 Berisha: FSK e gatshme për transformim në Forcë të Armatosur Ministri i Ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK), Rrustem Berisha, të hënën në Klinë ka deklaruar se FSK është e gatshme që të transformohet në Forca të Armatosura të Kosovës. "FSK është në shërbim të të gjithë...
  • image 12 Shkurt 2018 Peterle kërkon që të vazhdohet me reformën elektorale Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot shefin e Misionit Vëzhgues të BE-së për zgjedhjet në Kosovë, Alojz Peterle, i cili ia dorëzoi raportin për zgjedhjet në Kosovë. Presidenti Thaçi dhe Peterle u pajtuan që zgjedhjet në...
  • image 12 Shkurt 2018 Veseli: Shteti i Kosovës arritje e përpjekjeve shekullore për pavarësi Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ka marrë pjesë në hapjen e ekspozitës 'Rrënjet e Shtetit' e cila është hapur për nder të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës në sheshin 'Nënë Tereza'. Me këtë rast, Veseli ka thënë se shteti i...
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28