Kosovë

Kosovë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 18 Maj 2018 Haziri: Samiti i Sofjes, ekskursion politik Lidhja Demokratike e Kosovës ka vlerësuar se pjesëmarrja e Kosovës në Samitin e Sofjes nuk është fitore diplomatike por pjesëmarrje e natyrshme dhe e barabartë, ku morën pjesë afër 60 anëtarë të Qeverisë Haradinaj. Nënkryetari i...
  • image 18 Maj 2018 Kosova dhe Kroacia do të mësojnë gjuhën e njëra-tjetrës Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi priti sot në takim ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, me të cilën bisedoi për mësimin e gjuhëve respektive, gjuhës kroate në Kosovë dhe gjuhës shqipe në...
  • image 18 Maj 2018 Mbështetja e Bullgarisë, jetike për vendin tonë "Mbështetja e Bullgarisë për rrugën evropiane dhe euroatlantike të Kosovës, procesin e liberalizimit të vizave dhe rritjen e numrit të njohjeve është e rëndësishme dhe jetike për vendin tonë", kështu tha kryeministri Ramush Haradinaj...
  • image 18 Maj 2018 Italiani sjell në Kosovë frutin Alkekengi Përfaqësuesi i kompanisë italiane "Prima Produzione Europe Di Alkekengi Physalis", Pierpaolo Cavaglieri, po qëndron në Kosovë. Atë e ka pritur sot zëvendësministri i Tregtisë dhe Industrisë, Faton Thaçi. Sipas njoftimit për media,...
  • image 18 Maj 2018 Haradinaj: Vendet e Ballkanit të flasin më shumë me njëri tjetrin, sesa për njëri tjetrin Në Forumin Ekonomik të Vjenës, që po mbahet në Sofje, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se Kosova është e hapur për investime të huaja direkte dhe se tregu është tejet i përshtatshëm për t'i pritur këto...
  • image 18 Maj 2018 Thaçi: Kosova e ka mike Spanjën, e kuptojmë qëndrimin e saj Presidenti Hashim Thaçi thotë se e kupton qëndrimin e Spanjës ndaj Kosovës megjithatë ai i kujton shtetit spanjoll se Kosova nuk ka asgjë të përbashkët me Katalonjën. Prishtina e kupton vendimin e kryeministrit të Spanjës, Mariano Rajoy,...
  • image 18 Maj 2018 Inspektorati i Policisë kërkon suspendimin e dy policëve Inspektorati Policor i Kosovës ka realizuar urdhëresën për sekuestrim në Mitrovicën e veriut të lëshuar nga Prokuroria Themelore në Mitrovicë. "Hetimi është duke u zhvilluar në konsultim me prokurorinë kompetente me dyshimin se dy...
  • image 18 Maj 2018 Punëtorët e Trainkos me protesta kërkojnë pagën e prillit Sot nga ora 08:00 e mëngjesit pothuajse për një orë është ndërprerë qarkullimi i trenave për udhëtarë në hekurudhat e Kosovës, Trainkos, nga punëtorët e saj në shenjë pakënaqësie për vonesën e pagave për muajin prill. Haxhi...
  • image 18 Maj 2018 Nis Testi i Arritshmërisë për semimaturantët, ministri Gashi viziton një qendër në Prishtinë Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyri, me rastin e mbajtjes së Testit të Arritshmërisë, vizitoi Shkollën fillore "Elena Gjika" në Prishtinë. Testit të Arritshmërisë i janë nënshtruar rreth 27 mijë nxënës në...
  • image 18 Maj 2018 Apeli i Delawies deputetëve për zgjedhjen e gjykatësve të Kushtetueses Ambasadori i SHBA-së në Kosovë sot Twitter ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit që për Gjykatën Kushtetuese të zgjedhin gjyqtarët jashtë politikës por që të jenë juristë të mirë, transmeton Koha.net. Ai ka kërkuar në përzgjidhje...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31