Kosovë

Kosovë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 21 Janar 2019 Thaçi "bëhet i gjallë" në Tiranë përmes Instagramit të Ramës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ,"bëhet i gjallë" pas 12 ditë mungese në publik. Paraditen e së dielës presidenti i Kosovës ka qenë në Tiranë, ku ka konsumuar kafenë së bashku me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Lajmi është...
  • image 21 Janar 2019 13 vjet nga vdekja e ish-presidentit Ibrahim Rugova Me rastin e përvjetorit të 13-të të vdekjes së presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, në Prishtinë do të organizohen një varg aktivitetesh. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, në orën 09:00 do të bëjë homazhe tek varri...
  • image 21 Janar 2019 Kryeministria: Kemi konsensus në Qeveri, taksa mbetet Qeveria e Kosovës ka shfaqur interesim që t'i bashkërendojë aktivitetet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por nuk kanë dhënë shenja zmbrapsjeje nga taksa prej 100 për qind, e cili ishte vendosur pas fushatës agresive të Serbisë...
  • image 20 Janar 2019 Hoti: Ky është koalicioni më i dobët qeverisës që ka pasur ndonjëherë Kosova Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se është vlerësim i përgjithshëm se ky koalicion qeverisës është më i dobëti që ndonjëherë ka pasur Kosova.
  • image 20 Janar 2019 SBASHK: Nuk biem pre e presioneve, greva në shkolla do të vazhdojë Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës ka njoftuar se greva do të vazhdojë në të gjitha institucionet, derisa ka theksuar se punëtorët e arsimit nuk mund t'i largojë askush nga e drejta e tyre e garantuar me ligj...
  • image 20 Janar 2019 Këshilli i Sigurimit të OKB-së diskuton për Kosovën në shkurt Mbledhja e ardhshme e Këshillit të Sigurimit të OKB-së do të mbahet në shkurt, ku në agjendë është futur edhe Kosova. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur, ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq dukë thënë se udhëheqësi i kësaj...
  • image 20 Janar 2019 Gazeta austriake: Thaçi kërkon shkëmbim të territorit me Serbinë për pranim në BE Gazeta austriake "Tiroler Tageszeitung" ka thënë se Hashim Thaçi i sheh planet për një shkëmbim të territorit me Serbinë si mënyrën më e mirë për ta çuar përpara pranimin në BE dhe NATO. Sipas tij, marrëveshja do të krijojë më...
  • image 20 Janar 2019 Gucati thotë se Specialja do të dështojë Pas ftesave nga Gjykata Speciale për ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për t'u intervistuar nga kjo Prokuroria e Speciales, OVL e UÇK-së ka kërkuar nga të gjithë ish-ushtarët e UÇK-së të mos pranojnë të...
  • image 20 Janar 2019 Konjufca: PDK po e shantazhon Haradinajn Shefi i Grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka deklaruar se do të ishte naivitet i papranueshëm nëse shpjegohet se raportet në mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës me Kosovën varen nga heqja e taksës që Kosova...
  • image 20 Janar 2019 Dhjetë vjet nga shpërbërja e TMK-së Ishte viti 1999 ku nisi çarmatimi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për t'u shndërruar më vonë në Trupat Mbrojtëse të Kosovës. Nuk shkoi shumë dhe në vitin 2000 përfundon edhe transformimi i UÇK-së në TMK. Kjo e gjitha kishte nisur...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31