Kosovë

Kosovë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 17 Shkurt 2018 Kosova 10 vjet e pavarur: Jo shumë për të festuar Kosova feston 10 vjet pavar?si: Por problemet nuk jan? pak?suar. Vendi ka nevoj? p?r reforma. Impulset p?r to duhet t? vijn? nga brenda dhe nga jasht? vendit, mendon Vilma Filaj-Ballvora. „E gjitha q? ne kemi ?sht? pavar?sia" ?sht? p?rgjigjia...
  • image 17 Shkurt 2018 Moti në ditën e Pavarësisë Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër në vendin tonë do të ketë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas Institutit, sot do të mbajë mot kryesisht me diell, në mëngjes vende-vende do të ketë kushte...
  • image 17 Shkurt 2018 Ish-sekretarja amerikane e Shtetit uron Kosovën në dhjetë-vjetorin e Pavarësisë (Video) "Unë jam e bindur se me punë dhe përkushtim të vazhdueshëm, ju, populli i Kosovës, mund ta tejkaloni çdo pengesë para vetes. Me mbështetjen e partnerëve tuaj në Evropë, SHBA dhe në mbarë botën, ju mund të përparoni edhe më tej. Ne...
  • image 17 Shkurt 2018 Obelisku ‘NewBorn’ me pamje ndryshe për dhjetëvjetorin e Pavarësisë Sot, në dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës, NEWBORN ka marrë pamje të re që është punuar mjaft bukur. "New10orn", shkruan në pamjen e re të këtij monumenti. Për nder të kësaj dite do të ketë aktivitete të ndryshe në të...
  • image 17 Shkurt 2018 KOSOVA 10 VJET SHTET Sot qytetarët e Kosovës dhe të gjithë shqiptarët kudo që janë, festojnë 10-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Për nder të kësaj dite do të ketë aktivitete të ndryshe në të gjitha komunat e Kosovës, kurse seanca...
  • image 17 Shkurt 2018 Thaçi merr urim nga Presidenti i Komisionit Europian, Juncker 11 orë më parë 0 Shares Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka marrë një letër urimi nga Presidenti i Komisionit Evropian, Jeane Claude-Juncker, me rastin e shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës. Ju faleminderit për letrën tuaj dashamirëse të...
  • image 16 Shkurt 2018 Kroacia përgëzon Kosovën Presidentja e Republikës së Kroacisë, Kollinda Grabar-Kitaroviq, në prag të dhjetëvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës i ka dërguar një letër urimi Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Përzemërsisht Ju...
  • image 16 Shkurt 2018 Kosova në takimin për parandalimin e dhunës ndaj fëmijëve Me ftesë të Qeverisë së Suedisë, ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, ka marr pjesë në hapjen dhe punimet e Samitit të nivelit të lartë në kuadër të Agjendës Globale 2030 për Fëmijët, e cila ka për qëllim adresimin dhe...
  • image 16 Shkurt 2018 Austria, mik dhe partner i Kosovës Një delegacion i lartë austriak, i kryesuar nga Erhard Busek, ish zëvendës kancelar i Austrisë, Lukas Mandl, deputet i Parlamentit Evropian dhe deputetja Carmen Jeitler-Cincelli, është pritur sot nga kryeministri i Republikës së Kosovës,...
  • image 16 Shkurt 2018 Komandanti i Gardës Kombëtare të Ajovës në FSK Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha ka pritur sot në takim zyrtar komandantin e Gardës Kombëtare të Ajovës (SHBA), gjeneral majorin Timothy Orr me bashkëpunëtorë. Gjenerali Orr ka ardhur për të marrë pjesë në...
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28