Kosovë

Kosovë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 19 Korrik 2011 Hoxhaj: Sivjet gjithsesi udhërrëfyesin Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj pret që Bashkimi Evropian t'ia ofrojë Kosovës udhërrëfyesin për liberalizim të vizave gjatë këtij viti. Nëse ka vonesa, ai thotë se ky do të ishte mesazhi më negativ për qytetarët e Kosovës.
  • image 19 Korrik 2011 Feith mbikëqyrës deri në fund të vitit 2012 Pieter Feith do të jetë zyrtari që do t'ia vërë çelësin zyrës që mbikëqyr pavarësinë e Kosovës. Burime ndërkombëtare kanë dhënë për “Kohën Ditore”; detaje të mënyrës së përmbylljes së pavarësisë së Kosovës, për...
  • image 18 Korrik 2011 Tensionohet situata në "Lagjen e Boshnjakëve" Tensionohet situata në ‘Lagjen e Boshnjakëve', pas një vendimi të administratës së UNMIK-ut për rrëzimin e shtëpisë së Sebahate Selacit, e cila ka filluar ndërtimin e saj ditë më parë.
  • image 18 Korrik 2011 Maliqi: Nuk ka më SHIK në institucione, as në Polici Nuk do të ketë negocim shtesë me komandantët e veriut, tha kreut i policisë së Kosovës, Reshat Maliqi, lidhur me komandantet e përjashtuar nga puna ditë më parë.
  • image 18 Korrik 2011 BE-ja kërkon të sqarohet çështja e imunitetit Maja Kocijancic, zëdhënëse e shefes së BE-së për Siguri dhe Politikë të Jashtme, Catherine Ashton, i ka thënë Radio Dukagjinit se Bashkimi Evropian pret nga Kosova që të sqarojë çështjen e imunitetit të deputetëve.
  • image 18 Korrik 2011 Steinbach: Serbisë do t`i kërkohet njohja e Kosovës Gjermania e mbështet hyrjen e Kosovës dhe të Serbisë në BE si dy shtete, por sipas ambasadorit të parë të Gjermanisë në Republikën e Kosovës, BE-ja asnjëherë nuk do t`i pranojë brenda vetes dy shtete që nuk e njohin...
  • image 18 Korrik 2011 Presidentja Jahjaga për vizitë dyditore në Slloveni Me ftesë të homologut slloven, presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, sot pritet të qëndrojë për një vizitë dyditore në Slloveni. Raportet dypalëshe dhe çështjet e bashkëpunimit rajonal pritet të jenë tema e diskutimi ndërmjet dy
  • image 17 Korrik 2011 Minoritetet kërkojnë ruajtjen e vendeve të rezervuara Minoritetet kërkojnë që edhe një mandat t`i kenë vendet e rezervuara në Kuvendin e Kosovës. Ata nuk pajtohen që të kalohen në ulëse të garantuara. Kërkesat e pakicave i kanë përkrahur edhe ndërkombëtaret, përfshirë mbikëqyrësin e...
  • image 17 Korrik 2011 Plani B për imunitetin e deputetëve Pas refuzimit nga Jakup Krasniqi, Misioni i BE-së do të provojë një rrugë tjetër që të bind Parlamentin të nxjerrë një rezolutë për të pyetur Gjykatën Kushtetuese për imunitetin e deputetëve. Burime të Express kanë thënë se EULEX...
  • image 17 Korrik 2011 Prokuroria e EULEX-it vendos ta marrë në pyetje Fatmir Limajn Prokuroria e EULEX-it ka vendosur që ta marrë në pyetje ish-ministrin, Fatmir Limaj, 16 muaj pas bastisjeve që janë bërë në Ministrinë e Transportit dhe Postë-Telekomunikacionit, si edhe në pronat e familjarëve të tij.
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29