Kosovë

Kosovë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 18 Nëntor 2010 DASH: Kosova garanton të drejtat religjioze Liria e besimit në Kosovë garantohet nga Kushtetuta dhe respektohet nga Qeveria, thuhet në raportin vjetor të Departamentit Amerikan të Shtetit mbi lirinë e religjioneve.
  • image 17 Nëntor 2010 Policia kufitare merr kontrollin kufirin me Maqedoninë Gjatë muajit dhjetor të këtij vitit, Policia e Kosovës pritet që të marrë nën kontroll një pjesë të madhe të vijës kufitare me Maqedoninë, njoftojnë pjesëtarë të policisë kosovare.
  • image 17 Nëntor 2010 Buhler viziton Serbinë Komandanti i KFOR-it, gjenerali gjerman Erhard Buhler, këtë të enjte do të udhëtojë për në qytetin e Nishit, në Serbi, ku do të takohet me ushtarakët e lartë të Serbisë.
  • image 17 Nëntor 2010 Promovohet “Koalicioni për Demokraci”; Mbi 200 organizata joqeveritare të Kosovës, e kanë themeluar një trup të përbashkët me ermin, “Koalicioni për demokraci”;, i cili synon të jetë transmetues i zërit të qytetarëve.
  • image 16 Nëntor 2010 Mesazhe paqeje dhe solidariteti për festën e Bajramit Përfaqësues të Bashkësisë Islame, me rastin e festës së Bajramit kanë dërguar mesazhe për solidaritet, unitet dhe paqe, ndërsa iu kanë bërë thirrje të varfërve që të solidarizohen me të varfrit.
  • image 15 Nëntor 2010 Myftiu uron besimtarët islamë Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban-Bajramit, duke dhënë porosinë që edhe në këtë festë të mbizotërojë toleranca e dashuria...
  • image 15 Nëntor 2010 Partitë kosovare nënshkruan Kodin e Sjelljes Udhëheqësit e partive politike në Kosovë kanë nënshkruar Kodin e Sjelljes gjatë fushatës zgjedhore, nëpërmes të cilës janë zotuar se do të zhvillojnë një fushatë demokratike.
  • image 15 Nëntor 2010 Kemi pasoja nga mungesa e heqjes së vizave Ministri i Integrimit, Besim Beqaj nuk e përjashtoi mundësinë që një numër i kosovarëve të synojnë pajisjen me pasaporta shqiptare për shkak të hyrjes së Shqipërisë në zonën e bardhë Shengen.


  • image 13 Nëntor 2010 Çitaku në OKB: Kurrë më negociata për statusin Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme, Vlora Çitaku iu ka thënë anëtarëve të Këshillit të Sigurimit se pala kosovare është e gatshme të bisedojë me Beogradin për çështje praktike por kurrë nuk do të bisedojmë për të drejtën...
  • image 12 Nëntor 2010 EULEX zbuloi një rrjet që trafikonte organe Prokurori i Misionit të Bashkimit Evropian (EULEX), Jonatan Ratel ka identifikuar shtatë persona si të dyshuar për rrjetin ndërkombëtar të trafikimit të organeve që veprojnë në Kosovë, më konkretisht në klinikën Medicus.
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30