Kosovë

Kosovë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 16 Shkurt 2018 Presidenti Thaçi u nderua me titullin "Doctor Honoris Causa" nga Universiteti Europian i Tiranës Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, u nderua dje me titullin "Doctor Honoris Causa" nga Universiteti Europian i Tiranës. Titullin ia dorëzoi rektori i Universitetit Europian të Tiranës, Dr. Tonin Gjuraj, në një ceremoni të...
  • image 16 Shkurt 2018 Presidenti gjerman uron presidentin Thaçi për dhjetëvjetorin e pavarësisë Në përvjetorin e dhjetë të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, Juve dhe të gjithë qytetarëve të vendit Tuaj ju uroj nga zemra. Kur kthej kokën nga dhjetë vjetët e shkuar, gëzohem posaçërisht të shoh se shtetësia e Kosovës...
  • image 16 Shkurt 2018 Ymeri për aneks-marrëveshjen: Absurd, s’mund të votohet marrëveshja e hapur Ish kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe deputeti Visar Ymeri, duke komentuar aneks marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi, ka deklaruar se deputetëve prapë po i kërkohet të votojnë për një marrëveshje formën përfundimtare të së...
  • image 16 Shkurt 2018 Çeki: Nuk tërhiqet njohja e Kosovës Ministria e Punëve të Jashtme e Çekisë i është përgjigjur kërkesës së opozitës çeke: Nuk e tërheqim njohjen e pavarësisë së Kosovës, transmeton Koha.net. "Tërheqja e njohjes së shtetit në të drejtën ndërkombëtare është hap...
  • image 16 Shkurt 2018 LDK pas ratifikimit të Demarkacionit kërkon shkarkimin e Qeverisë Lidhja Demokratike e Kosovës do ta mbështes marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi , ndërsa pas ratifikimit do të kërkojë shkarkimin e Qeverisë. Kështu tha sot shefi i Grupit Parlamentar i LDK-së Avdullah Hoti në konferencën e...
  • image 16 Shkurt 2018 Veseli: Marrëveshja me Malin e Zi i hapë rrugë liberalizimit të vizave Kreu i PDK'së, Kadri Veseli, e ka quajtur lajm të mirë arritjen e aneks marrëveshjes për Demarkacionin. Sipas tij, me këtë merr fund izolimi i shtetit merr fund dhe qytetarëve tanë u hapet rruga e liberalizimit. "Lajm shumë i mirë arritja...
  • image 16 Shkurt 2018 Udhëtimi sekret i Thaçit në Podgoricë Derisa kryeministri Dusko Markovicqka qëndruar në Prishtinë për të biseduar me autoritetet kosovare për çështjen e demarkacionit, ku edhe ka dhënë sinjale se pala malazeze është e gatshme që të gjejë një aranzhman që do të...
  • image 16 Shkurt 2018 Thaçi e Vujanoviq me Deklaratë të përbashkët për ratifikimin e demarkacionit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një konferencë për media ka njoftuar se bashkërisht dhe në të njëjtën kohë me presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanoviq, kanë dalë me një Deklaratë për ratifikimin e marrëveshjes së...
  • image 16 Shkurt 2018 Haradinaj thotë u arrit marrëveshja për korrektim të kufirit në Çakorr e Zhleb Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një statusi në Facebook, ka konfirmuar lajmin për arritjen e marrëveshjes për korrektimin e demarkacionit me Malin e Zi. "Në këtë jubile të Pavarësisë së Kosovës, jam i lumtur që sot u...
  • image 16 Shkurt 2018 Shtyhet greva në KEK Sindikatës së Re Korporata Energjetike e Kosovës dhe punëmarrës të KEK-ut, sot në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të saj, pas shqyrtimit të vendimit të Bordit për ngritje të pagave, si dhe sqarimin e më vonshëm për dhënien e...
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28