Kosovë

Kosovë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 17 Janar 2019 40 aksidente e mbi 1 mijë tiketa të shqiptuara gjatë 24 orëve të fundit Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 40 aksidente trafiku. Sipas Policisë, nga këto aksidente 17 kanë qenë me të lënduar, ndërsa 23 të tjerë pa të lënduar në njerëz, vetëm me dëme materiale.
  • image 17 Janar 2019 Veseli mbledh nesër Kryesinë, caktohet seanca e parë e vitit Kuvendi i Kosovës pritet që së shpejti të nisë punimet e sesionit pranveror. Për këtë, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thirrur nesër në mëngjes mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit. "Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka...
  • image 17 Janar 2019 SHBA këmbëngul fuqishëm pezullimin e taksës nga Kosova Ambasada Amerikane në Prishtinë ka ripërsëritur qëndrimin e tyre duke këmbëngulur fuqishëm pezullimin e taksës për produktet e Serbisë dhe Bosnjës të vendosura nga Qeveria e Kosovës, ka raportuar të mërkurën televizioni Klan...
  • image 17 Janar 2019 Rasti "Toka", rekord për seanca të dështuara Katër prokurorë të ndryshëm, dy trupa gjykues të ndryshëm, brenda 24 muajve prej se është ngritur aktakuza e njohur si "Toka", për bilanc kanë pasur dështimin e njëpasnjëshëm të seancave në këtë rast.
  • image 17 Janar 2019 Limaj: I qëndrojmë prapa kryeministrit Haradinaj për taksën Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë që sa i përket vendimit për taksën prej 100% ndaj mallrave të Serbisë do ta përkrahin kryeministrin Haradinajn.
  • image 17 Janar 2019 Edita Tahiri: Nëse Thaçi e jep veriun, krijohet Serbia e Madhe Edita Tahiri, ish-kryenegociatore në dialogun me Serbinë, ka thënë se nëse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pajtohet që me Serbinë dialogu të mbyllet me këmbim territoresh, do t'i bënte favor Sllobodan Millosheviqit, Aleksandar...
  • image 16 Janar 2019 Studentët vendosin pranga në dyert e ministrisë së Arsimit Përfaqësuesit e studentëve nga të gjitha Universitetet Publike kanë mbajtur një aksion simbolik para Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) në lidhje me siç thanë ata me politizimin e universiteteve publike.
  • image 16 Janar 2019 O'Connell bën thirrje që të zbardhet rasti i vrasjes së Ivanoviqit Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar, Ruairi O'Connell ka thënë se familja e Oliver Ivanoviqit meriton drejtësi. Sot bëhen një vit nga vrasja e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq. Për këtë rast, sot, ka reaguar ambasadori i...
  • image 16 Janar 2019 Haradinaj: Taksa s'do të tërhiqet pa marrëveshje finale me Serbinë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka përsëritur edhe sot se taksa s'do të tërhiqet assesi pa marrëveshje finale me Serbinë. Këto komente kryeministri i bëri gjatë një vizite që pati në Agjencinë Kosovare të...
  • image 16 Janar 2019 Sot në Hagë intervistohet Sami Lushtaku Sot pritet të nisë intervistimi i gjeneralit tjetër të UÇK-së, ish-komandantit të Zonës së Drenicës, Sami Lushtaku, i cili dje ka arritur në Hagë. Intervistimi i Lushtakut është paraparë të nisë në orën 10:00.
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31