Kosovë

Kosovë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 15 Shkurt 2018 Në Ditën e Universitetit, presidenti Thaçi thërret për unitet politik e qytetar Me rastin e shënimit të 48 vjetorit të themelimit të Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina", presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se sot, në ditët kur po shënohet 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës, duhet unitet...
  • image 15 Shkurt 2018 'Jo shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë' Negociatat tinëz, që pohohet se kanë nisur në mes të zyrtarëve të lartë kosovarë dhe atyre serbë, për të shkëmbyer territore në mes të dyja këtyre shteteve, nuk e kanë as mbështetjen e SHBA-së. Fuqishëm e kishte kundërshtuar...
  • image 15 Shkurt 2018 Thaçi: Gjermania mbetet një partner strategjik i Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur në takim ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Siglat Gabriel. Thaçi e ka falënderuar ministrin Gabriel për mbështetjen që populli dhe shteti gjerman i kanë dhënë popullit të Kosovës në...
  • image 15 Shkurt 2018 Kryediplomati gjerman mbrëmë ishte mysafir në shtëpinë e Pacollit Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel i cili po qëndron për një vizitë në Kosovë, mbrëmë ka qenë për darkë në shtëpinë e homologut të tij kosovar, Behgjet Pacolli Lajmin e ka bërë të ditur vetë Pacolli në...
  • image 15 Shkurt 2018 Kosova i kërkon Italisë ndihmë për anëtarësim në INTERPOL Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Isa Xhemajlaj, ndodhet për vizitë në Republikën e Italisë. Përmes një njoftimi për media, kjo ministri bën të ditur se ai me këtë rast ka takuar drejtorin e Policisë Kufitare në Bari,...
  • image 15 Shkurt 2018 Linja hekurudhore X Linja X do ta afrojë Kosovën me BE-në Është nënshkruar granti prej 39.9 milionë eurosh nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, për të financuar modernizimin në tre faza të infrastrukturës hekurudhore të Kosovës. Marrëveshja e grantit është 38.5 milionë euro...
  • image 15 Shkurt 2018 Kosova e Mali i Zi bashkë në rrugën euroatlantike Kosova e Mali i Zi shprehen të gatshme për të zgjidhur me dialog çdo çështje mes palëve, përfshirë edhe demarkacionin. Kjo u ritheksuar edhe gjatë takimit të sotshëm të kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, me kryeministrin...
  • image 15 Shkurt 2018 Takimi Thaçi - Gabriel me dyer të mbyllura Presidenti, Hashim Thaçi, mëngjesin e së enjtes ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, raporton Ekonomia Online. Takimi i dy zyrtarëve është zhvilluar me dyer të mbyllura. Ministri i Jashtëm i...
  • image 15 Shkurt 2018 Thaçi e Veseli takojnë sot Markoviqin Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, vazhdon vizitën zyrtare dy ditëshe në Kosovë. Markoviq do të pritet nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe presidenti Hashim Thaçi. Ai mbrëmë është pritur nga kryeministri Ramush...
  • image 15 Shkurt 2018 Haradinaj: Gjermania partner i rëndësishëm në konsolidimin dhe forcimin e shtetësisë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar me ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Sigmar Gabriel me të cilin ka diskutuar për zhvillimet në Kosovë. Ai thotë se Sigmar Gabriel dëshmoi mbështetjen gjermane për rrugën evropiane...
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28