Kosovë

Kosovë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 21 Maj 2018 Pilotë të Kosovës morën pjesë në një garë ndërkombëtare në Serbi Pesë pilotë të Federatës Aeronautike të Kosovës morën pjesë në fundjavën e kaluar në PreWorld Championship që është mbajtur në Vrsac të Serbisë, njofton kumtesa nga kjo Federatë, transmeton Koha.net. Sipas kumtesës, gara ka qenë...
  • image 21 Maj 2018 KMDLNJ i kërkon Thaçit mos ta dekretojë gjyqtarin serb Laban Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka kërkuar nga Presidenti Hashim Thaçi që të mos dekretohet Radomir Laban, i cili është zgjedhur gjyqtar i Gjykatës Kushtetuese. "Pasi deputetët e Kuvendit të Kosovës votuan dy...
  • image 21 Maj 2018 Rama në SHBA diskuton për transformimin e FSK-së në ushtri Komandanti i FSK-së gjenerallejtënant Rrahman Rama mori pjesë në ceremoninë e 25-vjetorit të Programit të Partneritetit Shtetëror (SPP) të Gardës Kombëtare të SHBA-ve, ku u prit nga gjeneral Joseph L. Lengyel, Komandant i Byrosë së...
  • image 21 Maj 2018 Haradinaj: Telekomi duhet të shpëtohet nga bankrotimi, ulja e pagave në të mirë të tyre Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka folur pas mbledhjes së Qeverisë për krizën që është aktualisht Telekomi i Kosovës. tha se Qeveria nuk ka dëshirë të ulë pagat e askujt por duhet të shpëtohet kompania. Sipas tij, bankrotimi...
  • image 21 Maj 2018 Vdes ish-presidentja e Parlamentit Evropian, mike e madhe e Kosovës Ish-presidentja e Parlamentit Evropian, Nicole Fontaine, e cila ka mbajtur gjithashtu postin e ish-Ministres franceze të Industrisë, vdiq të enjten në moshën 76-vjeçare, bëri të ditur sot ish-ministri Dominique Bussereau. Presidenti francez...
  • image 21 Maj 2018 Kërkohet lobim në kryeqendrat e BE-së për liberalizim të vizave Përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës dhe njohësit e integrimeve evropiane kanë bërë me dije për gazetës "Epoka e re" se duhet të lobohet fuqishëm tek vendet anëtare të Bashkimit Evropian (BE) për liberalizimin e vizave. Meqenëse...
  • image 21 Maj 2018 Çitaku: Gjuriq po gënjen Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA), Vlora Çitaku e ka quajtur të turpshme një video të prodhuar nga Qeveria e Serbisë, në të cilën deklarohet zyrtari për Kosovën Marko Gjuriq. Në videon e titulluar...
  • image 21 Maj 2018 Mblidhet qeveria e Kosovës Kryeministri Ramush Haradinaj do të marrë pjesë në mbledhjen e Qeverisë, e cila pritet të fillojë në ora 09:00. Mbledhja e ekzekutivit do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës.
  • image 21 Maj 2018 Shqyrtohet Projektkodi Penal i Republikës së Kosovës Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi në parim i Projektkodit Penal të Republikës së...
  • image 21 Maj 2018 Kërkesa e opozitës për zgjedhje të reja, përpjekje joserioze Kërkesa e opozitës për zgjedhje të reja nga deputetët e partive në pushtet nuk po konsiderohet përpjekje serioze. Zenun Pajaziti dhe Blerim Kuçi kanë thënë për gazetën "Epoka e re" se zgjedhjet parlamentare e kanë afatin e vet të...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31