BE - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

BE - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 06 Shtator 2010 Serbia nuk ka plane për tërheqjen e rezolutës Shefi i diplomacisë serbe, Vuk Jeremiq, tha se Beogradi nuk planifikon tërheqjen e propozim rezolutës për Kosovën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.
  • image 06 Shtator 2010 Të martën Ashton dhe Tadic bisedojnë për rezolutën Shefja e diplomacisë evropiane, Catherine Ashton do të takohet të martën, me presidentin e Serbisë, Boris Tadiq, për të biseduar për rezolutën serbe në OKB, e cila pritet të hedhet në votim një ditë më vonë, më 9 shtator.
  • image 05 Shtator 2010 Vizat për Shqipërinë hiqen në vjeshtë Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha theksoi se shteti shqiptar i ka plotësuar të gjitha kushtet dhe kriteret e vendosura nga Bashkimi Evropian, çka do të bëjë të mundur realizmin e ëndrrës së shqiptarëve për të lëvizur këtë...
  • image 04 Shtator 2010 Tadiq kërkon kompromis me BE-në për rezolutën Presidenti serb, Boris Tadiq ka thënë se beson që është e mundshme të gjendet një kompromis rreth tekstit të projekt-rezolutës për Kosovën, i cili do të plotësonte kërkesat e Serbisë dhe Bashkimin Evropian dhe njëherit, sipas tij, do...
  • image 03 Shtator 2010 Tirana mirëpriti analizën për liberalizimin e vizave Tirana zyrtare i përshëndeti të enjten në mbrëmje rezultatet e analizës së mbledhjes së Komitetit për Çështjet e Brendshme në Parlamentin Evropian, ku u diskutua mbi liberalizmin e vizave të qytetarëve të Shqipërisë dhe të...
  • image 03 Shtator 2010 UNMIK: BE të ndërmjetësojë në bisedimet Prishtinë- Beograd Misioni i UNMIK-ut në Kosovë kërkoi nga Bashkimi Evropian që të përfshihet dhe të ndërmjetësojë bisedimet ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit.
  • image 02 Shtator 2010 Sparkes emërohet zëvendësshef i EULEX-it Andy Sparkes, ambasador i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, është emëruar zëvendësshef i Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), ka njoftuar të enjten Zyra për Informim e EULEX-it.
  • image 02 Shtator 2010 Kemi plotësuar kriteret për viza Ministri i Integrimeve Evropiane, Besim Beqaj tha se pala kosovare ka plotësuar të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave, ndërsa ai pret që Raporti i Progresit të Komisionit Evropian të tregojë punën e mirë të qeverisë.
  • image 02 Shtator 2010 KE mbështet ndalimin e transferimit të azilkërkuesve Këshilli i Evropës tha se do t'u ofrojë ndihma afatshkurtra disa vendeve evropiane, të cilat janë detyruar të pranojnë transferimin e azilkërkuesve.
  • image 01 Shtator 2010 Sa të gatshëm janë gjermanët për të dhuruar ndihma Miliarderët amerikanë Bill Gates dhe Warren Buffet e hutuan pak kohë më parë publikun kur thanë se do të dhurojnë për bamirësi gjysmën e pasurisë së tyre. Kurse gjermanët duket se janë më koprracë, tregon një raport i publikuar në...
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30