BE - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

BE - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 03 Shtator 2010 Tirana mirëpriti analizën për liberalizimin e vizave Tirana zyrtare i përshëndeti të enjten në mbrëmje rezultatet e analizës së mbledhjes së Komitetit për Çështjet e Brendshme në Parlamentin Evropian, ku u diskutua mbi liberalizmin e vizave të qytetarëve të Shqipërisë dhe të...
  • image 03 Shtator 2010 UNMIK: BE të ndërmjetësojë në bisedimet Prishtinë- Beograd Misioni i UNMIK-ut në Kosovë kërkoi nga Bashkimi Evropian që të përfshihet dhe të ndërmjetësojë bisedimet ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit.
  • image 02 Shtator 2010 Sparkes emërohet zëvendësshef i EULEX-it Andy Sparkes, ambasador i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, është emëruar zëvendësshef i Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), ka njoftuar të enjten Zyra për Informim e EULEX-it.
  • image 02 Shtator 2010 Kemi plotësuar kriteret për viza Ministri i Integrimeve Evropiane, Besim Beqaj tha se pala kosovare ka plotësuar të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave, ndërsa ai pret që Raporti i Progresit të Komisionit Evropian të tregojë punën e mirë të qeverisë.
  • image 02 Shtator 2010 KE mbështet ndalimin e transferimit të azilkërkuesve Këshilli i Evropës tha se do t'u ofrojë ndihma afatshkurtra disa vendeve evropiane, të cilat janë detyruar të pranojnë transferimin e azilkërkuesve.
  • image 01 Shtator 2010 Sa të gatshëm janë gjermanët për të dhuruar ndihma Miliarderët amerikanë Bill Gates dhe Warren Buffet e hutuan pak kohë më parë publikun kur thanë se do të dhurojnë për bamirësi gjysmën e pasurisë së tyre. Kurse gjermanët duket se janë më koprracë, tregon një raport i publikuar në...
  • image 01 Shtator 2010 Hague: S'ka negociata për Kosovën Një ditë pas vizitave në Prishtinë dhe Beograd, shefi i diplomacisë britanike, William Hague, ka potencuar në Londër se u ka përcjellë bashkëbiseduesve në Beograd qëndrimin e palëkundur të vendit të tij se nuk mund të ketë negociata...
  • image 01 Shtator 2010 Beqaj: Kosova, rezervuar i fuqisë punëtore për BE-në Kosova në të ardhmen mund të bëhet një rezervuar i fuqisë punëtore për vendet e Bashkimit Evropian, popullsia e të cilave po plaket, ka deklaruar ministri për Integrime, Besim Beqaj.
  • image 30 Gusht 2010 Serwer: Kosovën e humbi Miloshevic-i Daniel Serwer, ekspert në Institutin Amerikan të Paqes, ka thënë të hënën se Serbisë i duhet të ndalojë së luftuari për atë që është humbur qysh në kohën e Slobodan Miloshevic-it, mbi të gjitha Kosovën, dhe t'i kthehet...
  • image 30 Gusht 2010 Kouchner: Kam menduar të jap dorëheqje Ministri i Jashtëm i Francës, Bernard Kouchner tha se ka menduar të japë dorëheqje për shkak të vendimit të presidentit Nikolas Sarkozy për deportimin e romëve, transmeton AFP.
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30