BE - Të gjitha lajmet e datës: 20190917

BE - Të gjitha lajmet e datës: 20190917

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 14 Tetor 2010 Holanda bllokon kandidaturën e Serbisë Holanda ka kërkuar që votimi për aplikimin e Serbisë për të marrë statusin e vendit kandidat për në BE të shtyhet deri pas raportit të ardhshëm të kryeprokurorit të Gjykatës së Hagës.
  • image 13 Tetor 2010 Protesta në Francë kundër reformës së pensioneve Në Francë janë duke u zhvilluar në gjithë vendin protesta kundër reformës së planifikuar të pensioneve, protesta që kanë prekur kryesisht në sektorin e transportit.
  • image 13 Tetor 2010 Komisioni përgatit ndalimin duhanit në Evropë Komisioni Evropian po përgatitet që gjatë këtij viti të prezantojë legjislacionin, i cili do të ndalojë pirjen e duhanit në vendet publike në gjithë bashkësinë e shteteve evropiane.
  • image 12 Tetor 2010 Spanja: Prishtina dhe Beogradi të mos evitojnë asnjë temë Ambasadori spanjoll në Beograd, Inigo de Palacio Espana, i ka thënë një mediumi serb se "në bisedimet e reja Prishtinë-Beograd, nuk duhet të evitohet asnjë temë". Sipas Espanës, ka disa tema teknike që duket se janë më të rëndësishme...
  • image 11 Tetor 2010 Kosova model për menaxhimin e ndihmës nga jashtë Zyrtarë të Ministrisë së Integrimit Evropian të Kosovës dhe Zyrës Ndërlidhëse të Komisionit Evropian, prezantuan në Prishtinë platformën për menaxhimin e ndihmës së jashtme.
  • image 11 Tetor 2010 Propozon futjen e Zvicrës në BE Ish komisarja e Jashtme e Bashkimit Evropian, Benita Ferrero-Waldner, është angazhuar për përfshirjen e Zvicrës në BE.
  • image 09 Tetor 2010 Erdogan i kërkon Merkelit përkrahje për pranimin në BE Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar kancelares Angela Merkel që të vazhdojë të mbështesë vendin e tij në bisedimet për pranimin në Bashkimin Evropian.
  • image 08 Tetor 2010 Kukan kërkon heqjen e vizave për Kosovën Kryesuesi i delegacionit të Parlamentit Evropian për marrëdhënie me Ballkanin Perëndimor, Eduard Kukan, ka kërkuar që të përgatitet me procedurë të përshpejtuar liberalizimi i vizave për Kosovën.
  • image 08 Tetor 2010 Evropianët nuk shohin rrezik nga terrorizmi Paralajmërimi për akte terroriste në Evropë, marrëveshja për ndihmën juridike reciproke me Japoninë, marrëveshja me Pakistanin, ishin në qendër të takimit të ministrave të brendshëm të shteteve anëtare të BE-së.
  • image 08 Tetor 2010 Evropa i ofron ndihmë Pakistanit për vërshime Pas vërshimeve shkatërruese me të cilat është përballur Pakistani, Bashkimi Evropian i ka ofruar ndihmë tregtare këtij vendi, duke propozuar tërheqjen e taksave për 75 importet e tij, si pjesë e ndihmës për ripërtëritje ekonomike.
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30