BE - Të gjitha lajmet e datës: 20190917

BE - Të gjitha lajmet e datës: 20190917

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 01 Shtator 2010 Hague: S'ka negociata për Kosovën Një ditë pas vizitave në Prishtinë dhe Beograd, shefi i diplomacisë britanike, William Hague, ka potencuar në Londër se u ka përcjellë bashkëbiseduesve në Beograd qëndrimin e palëkundur të vendit të tij se nuk mund të ketë negociata...
  • image 01 Shtator 2010 Beqaj: Kosova, rezervuar i fuqisë punëtore për BE-në Kosova në të ardhmen mund të bëhet një rezervuar i fuqisë punëtore për vendet e Bashkimit Evropian, popullsia e të cilave po plaket, ka deklaruar ministri për Integrime, Besim Beqaj.
  • image 30 Gusht 2010 Serwer: Kosovën e humbi Miloshevic-i Daniel Serwer, ekspert në Institutin Amerikan të Paqes, ka thënë të hënën se Serbisë i duhet të ndalojë së luftuari për atë që është humbur qysh në kohën e Slobodan Miloshevic-it, mbi të gjitha Kosovën, dhe t'i kthehet...
  • image 30 Gusht 2010 Kouchner: Kam menduar të jap dorëheqje Ministri i Jashtëm i Francës, Bernard Kouchner tha se ka menduar të japë dorëheqje për shkak të vendimit të presidentit Nikolas Sarkozy për deportimin e romëve, transmeton AFP.
  • image 29 Gusht 2010 Beqaj në Forumin e Bledit Ministri kosovar i Integrimit Evropian, Besim Beqaj, do të marrë pjesë në Forumin Strategjik të Bledit, i cili mbahet në Slloveni nga data 29 deri më 30 gusht.
  • image 29 Gusht 2010 Më 20 shtator duhet përmbushur rekomandimet e BE-së Institucioneve kosovare u është dhënë afat deri më 20 shtator të raportojnë për shkallën e implementimit të rekomandimeve të dala nga Raporti i Progresit të 2009-s.
  • image 28 Gusht 2010 Cvetkovic: BE-ja përparësia kryesore e Serbisë Anëtarësimi në Bashkimin Evropian është përparësia kryesore e Serbisë në politikën e jashtme, deklaroi kryeministri Mirko Cvetkovic.
  • image 28 Gusht 2010 Sllovakia përsërit qëndrimin për Kosovën Ministri i Jashtëm i Sllovakisë Mikulash Xhurinda, deklaroi se nuk sheh asnjë arsye që vendi i tij ta ndryshojë qëndrimin për mosnjohjen e Kosovës.
  • image 28 Gusht 2010 Shqipëri- një milion aplikime për pasaporta biometrike Ministria e Brendshme e Shqipërisë njofton se u regjistrua aplikimi i njëmiliontë për pasaportë biometrike, që është një nga kushtet kryesore për të lëvizur pa viza në vendet e Bashkimit Evropian, me gjasë që nga fundi i këtij...
  • image 27 Gusht 2010 Kostunica: BE po e fyen Serbinë Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë (DSS), Vojislav Kostunica ka deklaruar se mënyra se si po sillet Bashkimi Evropian është rrezikim thelbësor i interesave shtetërore dhe fyerje e vrazhdë të shtetit të Serbisë.
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30