Eko-Resurse

Eko-Resurse

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 21 Shtator 2017 Rritja e pagave në sektorin publik, në kurriz të atij privat Përfaqësues të punëtorëve të sektorit privat dhe komunitetit të bizneseve në Kosovë, shprehin shqetësime në lidhje me premtimet e zyrtarëve të Qeverisë për rritjen e pagave për punonjësit e sektorit publik. Premtimet e tilla, sipas...
  • image 21 Shtator 2017 Edhe në Kosovë nesër shënohet "Dita pa Makina" Me rastin e 22 shtatorit, "Ditës pa Makina", Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor të Kosovës bashkë me komunat e Prishtinës, Prizrenit, Gjakovës dhe Pejës, OJQ-të mjedisore "Lets do it Kosova", "REC", "Earth in Brackets", "The...
  • image 21 Shtator 2017 Gazprom dyfishon investimet në “rrjedhën turke” Prodhuesi kryesor rus i gazit, Gazprom pritet të shtojë mjetet për financimin e projektit për ndërtimin e rrjedhës së Turqisë për 863 milionë dollarë në vitin 2017. "Ndryshimet në programin investues për 2017, të cilin do ta shqyrtojë...
  • image 20 Shtator 2017 Prioritet punësimi nga një anëtar për secilën familje Një delegacion i Aleancës Kosovare të Bizneseve, kanë takuar ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale Skender Reçica, ku kanë diskutuar lidhur situatën socio ekonomike dhe mundësit për përmirësimin e mjedisit ekonomike për mirëqenie...
  • image 20 Shtator 2017 Investime të KEDS në zonat më të rëndësishme të Pejës Në kuadër të planeve investuese nga Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji Elektrike-KEDS, është realizuar një projekt në komunën e Pejës, në një prej zonave më me rëndësi për qytetin, që është 'Dardania'. Ky...
  • image 20 Shtator 2017 Selimi: Kosova ka fituar grantin më të madh në 10 vjetët e fundit Petrit Selimi, koordinator në Zyrën për Sfidat e Mijëvjeçarit, ka thënë se 49 milionët që Kosova ka përfituar nga Korporata Sfidat e Mijëvjeçarit janë një fakt real. Sipas tij, ato që janë thënë që Kosova ka humbur dhe nuk i ka...
  • image 19 Shtator 2017 Turqia do të vazhdojë të mbështes zhvillimin ekonomik të Kosovës Turqia si vend mik do të vazhdojë të mbështes Kosovën në të gjitha proceset, e veçanërisht në rrugën e saj drejt zhvillimit ekonomik, ka deklaruar ambasadorja e Turqisë në Prishtinë, Kivilcim Kiliç gjatë takimit që zhvilloi sot me...
  • image 19 Shtator 2017 Vetëm 24 gra të punësuara në bordet e ndërmarrjeve publike Nga 159 anëtarë të bordeve në 31 ndërmarrje publike, 135 prej tyre janë burra dhe 24 gra, ndërsa vetëm pesë borde kryesohen nga gratë. Kështu është thënë me rastin e prezantimit të analizës "Përfaqësimi i grave në bordet e...
  • image 19 Shtator 2017 Qeveria Haradinaj në kërkim të burimeve për kryerjen e obligimeve financiare Për shkak të vonesës në konstituimin e institucioneve pas zgjedhjeve të 11 qershorit, Qeveria e re e udhëhequr nga Ramush Haradinaj po përballet me vështirësi për t'i siguruar mjetet financiare për t'i përmbushur detyrimet, shkruan sot...
  • image 18 Shtator 2017 63 miliardë franga është shuma e parave të trashëguara në Zvicër Rreth 63 miliardë franga është shuma e parave e trashëguar në mes të zviceranëve gjatë vitit 2015. Këtë përfundim e ka nxjerrë një studim të cilin e ka sponsoruar emisioni "Tagesschau" i televizionit publik të Zvicrës SRF dhe e ka...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30