Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20100821

Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20100821

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 25 Dhjetor 2019 LVV padit ZRRE-në lidhur me vendimin për tarifat nxitëse Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi dhe aktivisti Getoar Mjeku, në cilësinë e përfaqësuesit ligjor, dorëzuan në Gjykatën Themelore padinë ndaj vendimit të ZRRE-së për shtimin e kapaciteteve me tarifa nxitëse...
  • image 24 Dhjetor 2019 Sot hapet panairi i turizmit në Prizren Drejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomi në Komunën e Prizrenit, ka njoftuar se sot do të mbahet Panairi i Turizmit, i cili do të mbahet në hapësirat e "Kejit" përballë xhamisë së Sinan Pashës. Sipas Komunës, në këtë panair do të...
  • image 23 Dhjetor 2019 Franca e gjobit kompaninë Google me 150 milionë euro Autoriteti i Konkurrencës në Francë e gjobiti kompaninë Google me 150 milionë euro për, siç tha, sjellje anti-konkurruese dhe reklama të paqarta. Rregullat për platformën e reklamave në Google nuk janë transparente dhe janë të vështira...
  • image 22 Dhjetor 2019 Për një vit Dogana e Kosovës mblodhi mbi 1 miliard euro Drejtori i Doganës së Kosovës, Bahri Berisha vlerësoi se ky vit ka qenë i mirë për institucionin i cili është baza kryesore e të hyrave për buxhetin e Kosovës. Sipas tij dhe pse zgjedhjet që janë mbajtur në këtë vit në Kosovë, ato...
  • image 21 Dhjetor 2019 Gazeta gjermane: Rinia e Kosovës në shënjestër të spitaleve gjermane "Kosova e varfër është para së gjithash me një gjë e pasur: Me rininë. Askund tjetër në Evropë raportet nuk janë kaq të përmbysura në këtë pikë sa në Kosovë". Ka vite që kushtet në spitale dhe shtëpi të pleqve bë Gjermani...
  • image 20 Dhjetor 2019 Kosova ka mbi 1 miliard euro borxhe Sipas të dhënave të fundit, borxhi publik në Kosovë ka arritur në 1 miliard e 208 milionë euro. Norma e interesit është 2,14 për qind e koha mesatare për kthimin e borxhit është 5.2 vjet, shkruan sot gazeta Zëri. 1 miliard e 208...
  • image 19 Dhjetor 2019 Gjermania ka nevojë urgjente për fuqi punëtore Kur Angela Merkel thërret një "samit" në Zyrën e Kancelarisë, kjo do të thotë se problemi vërtet është i madh. Problemi i mungesës së fuqisë punëtore është në fakt shumë i madh. Katër vitet e fundit në Gjermani kanë gjetur punë...
  • image 18 Dhjetor 2019 Ismaili: Në janar vijnë ekspertët gjermanë në Kosovë për sigurimet shëndetësore Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka pranuar një letër zyrtare nga homologu i tij gjerman, Jens Spahn. Përmes kësaj letre, siç thuhet në kumtesën për media, ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn konfirmoi...
  • image 18 Dhjetor 2019 Gjermania, nevojë urgjente për punëtorë nga Kosova Që nga paslufta vendi i preferuar për kosovarët për të jetuar dhe për të punuar është Gjermania, dhe deri tani kosovarët presin deri në dy vite për një vizë pune për të dalur në Gjermani, dhe për ta vazhduar jetën atje, mirëpo nga...
  • image 17 Dhjetor 2019 Paralajmërohen ndryshime në skemën e sigurimeve për ata që nuk shkaktojnë aksidente Pas refuzimit të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) që të pezullojë vendimin për rritje të tarifave të sigurimit për automjete, grupi "Marakli t'kerreve" ka angazhuar një avokat që t'i këshillojë se si mund të ndërhyhet në skemën e...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28