Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20190817

Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20190817

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 21 Gusht 2019 Ministri Reçica, me një lajm për punëkërkuesit Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka thënë se MPMS në bashkëpunim me UNDP-në do të mbështesin rreth 70 punëkërkues të papunë, nëpërmjet fazës të dytë të Programit të Vetëpunësimit për të cilin ministri...
  • image 21 Gusht 2019 Ministria e Inovacionit rregullon objektin multifunksional në Shtime Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë do të nënshkruaj sot një memorandum bashkëpunimi me Komunën e Shtimes për financimin e objektit Multifunksional Inovativ. Memorandumin e bashkëpunimit do ta nënshkruajnë ministri në detyrë i...
  • image 21 Gusht 2019 Lluka: Privatizimi i Telekomit është rruga e duhur Ministri në detyrë i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se privatizimi i Telekomit të Kosovës do të sjellë vetëm benefite për qytetarët e Kosovës. Ai ka folur të martën në edicionin qendëror të lajmeve .
  • image 20 Gusht 2019 Ministri maqedonas i Ekonomisë viziton Kosovën pas masave të reciprocitetit Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala sot do të presë ministrin e Ekonomisë së Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi. Ky takim vjen vetëm katër ditë pasi Kosova vendosi masa reciprociteti ndaj mjaltit dhe patateve të...
  • image 19 Gusht 2019 Shkup: Afaristët kërkojnë t'i jepet fund luftës tregtare me Prishtinën Afaristët në Maqedoninë e Veriut kërkojnë që sa më parë t'i jepet fund luftës tregtare me Kosovën për shkak se, siç theksojnë, tanimë kanë filluar të ndjehen efektet negative të bllokimit të importit dhe eksportit të produkteve të...
  • image 19 Gusht 2019 BERZH ndihmon procesin për privatizimin e Telekomit të Kosovës Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka pritur të hënën në takim përfaqësuesit e kompanisë Detecon International GmbH dhe ata të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), me të cilët ka biseduar për gjendjen në...
  • image 19 Gusht 2019 Punëtorët nga Ballkani po japin kontribut për tregun gjerman të punës Rregulloja e Ballkanit Perëndimor ka sjellë qindra mijëra punëtorë nga vendet e rajonit në Gjermani. Por si i shikon ata ekonomia gjermane? Eksperti Wido Geis-Thöne bën një bilanc për Deutsche Wellen.
  • image 18 Gusht 2019 Hamza thotë se mosrishikimi i buxhetit nuk sjellë pasoja negative Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza mohon të ketë dështime në realizimin e projekteve për shkak të mos rishikimit të Ligjit të Buxhetit. Hamza thotë për KosovaPress, se nuk ishte paraparë rishikim i buxhetit as për sivjet, sepse...
  • image 17 Gusht 2019 Vazhdohet në heshtje monopoli në homologim Me gjithë që kontrata ekskluzive në mes të Ministrisë së Transportit dhe Postë-Telekomunikacionit, tash Ministria e Infrastrukturës dhe kompanisë “Eurolab” për procesin homologimit të automjeteve ka skaduar më 1 korrik, kjo kompani do...
  • image 16 Gusht 2019 Malisheva i ndanë katër milionë euro për investime kapitale Komuna e Malishevës është duke vazhduar me mbajtjen e dëgjimeve publike në kuadër të procesit të hartimit të projekt buxhetit 2020-2022, me theks të veçantë të buxhetit për vitin 2020. Bazuar në qarkoren e dytë buxhetore për...
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31