Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20190531

Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20190531

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 24 Qershor 2019 Protestojnë punëtorët e PTK-së Fedarata Sindikale e Postë Telekomit të Kosovës organizon sot para objektit qendror në Dardani një protestë kundër vazhdimi të kontratës me Z-Mobile. Gjatë protestës ata do të shpalosin kërkesat e tyre drejtuar institucioneve...
  • image 23 Qershor 2019 Vlera e Bitcoin arrin në mbi 10 mijë dollarë, për herë të parë që nga marsi i vitit 2018 Vlera e kriptovalutës më të madhe në botë nga kapitali i tregut, Bitcoin, ka arritur në mbi 10 mijë dollarë në natën e premte. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kjo kriptovalutë ka shënuar një rritje duke arritur në 10,839...
  • image 22 Qershor 2019 Nënshkruhet marrëveshja për shërbime këshillore të ristrukturimit të Telekomit Me iniciativën e Ministrit të Zhvillimit Ekonomik Valdrin Lluka, sot është nënshkruar marrëveshja në mes Bankës Europiane për Ristrukturikm dhe Zhvilim (BERZH) dhe Telekomit të Kosovës. Marrëveshja ka të bëjë me ofrimin e...
  • image 22 Qershor 2019 Inaugurohet fabrika italiane në Parkun e Biznesit të ndërtuar nga MTI-ja Zëvendësministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi, mori pjesë në hapjen e fabrikës "Arkos", kompani italiane, në Parkun e Biznesit në Drenas. Krasniqi tha se hapja e kësaj fabrike është lajm i mirë për Kosovën, sepse...
  • image 22 Qershor 2019 Haradinaj thotë se taksa ndaj Serbisë mund të jetë e përjetshme Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se taksa ndaj Serbisë mund të jetë në fuqi përjetësisht, nëse Serbia nuk e njeh pavarësinë e Kosovës. Para strukturave të partisë në Lipjan, kryetari i AAK-së ka thënë se Kosovës i...
  • image 21 Qershor 2019 Produktet e Kosovës në tregjet evropiane Jo shumë biznese nga Kosova arritën që përmes lehtësirave që krijoi Marrëveshja e Stabilizim-Asociimit (MSA) të depërtojnë në tregun e gjerë të Bashkimit Evropian. Afaristë nga Kosova thonë se konkurrimi i produkteve nga Kosova me...
  • image 20 Qershor 2019 FMN-ja kërkon nga institucionet avancim në ristrukturimin e ndërmarrjeve publike Autoritetet kosovare duhet të avancojnë me ristrukturimin e ndërmarrjeve publike dhe përshpejtim të reformave në arsim, ka thënë Setphanie Elbe, nga Fondi Monetar Ndërkombëtar, pas vizitës njëjavore në Kosovë. Ajo në përmbyllje të...
  • image 19 Qershor 2019 Lluka pret në takim investitorin dhe miliarderin, Muhamed Al Barwani Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka pritur në takim themeluesin e BM Holding, Muhamed Al Barwani, i cili u interesua që të investojë në sektorin minerar të Kosovës. Al Barwani është një ndër 50 personat më të pasur...
  • image 19 Qershor 2019 Vala vjen me dy pako të reja të internetit Shefi ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi, ka bërë me dije se për këtë sezon veror kanë lansuar dy pako te reja të internetit. "Ky sezon veror do të jetë edhe më i volitshëm për të gjitha grupmoshat e konsumatorëve tanë,...
  • image 19 Qershor 2019 Punëtorët e KEK-ut protestojnë më 25 qershor Drejtuesit e Sindikatës së Re, Korporata Energjetike e Kosovës, kanë njoftuar se punëtorët e KEK-ut, do të protestojnë më 25 qershor. Sipas një njoftimi, protesta do të fillojë nga ora 12:00 dhe do të mbahet në sheshin "Nënë Tereza"...
H M M E P S D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30