Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20190817

Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20190817

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 07 Shtator 2019 KEDS merr mirënjohje nga bizneset për përkrahjen dhe investimet në Greme Drejtori ekzekutiv i KEDS, Alper Erbas, është pritur në takim nga përfaqësuesit e bizneseve dhe atyre të Shoqatës së Përpunuesve të Drurit në Greme. Gjatë këtij takimi bizneset shprehën falënderimet e tyre të shumta për investimet...
  • image 05 Shtator 2019 Sindikata kritikon Qeverinë për politika diskriminuese mes sektorit publik dhe atij privat Mungesa e kontratave të punës, mospagesa e trustit pensional, pasiguria në vendin e punës, mungesa e mbështetjes financiare në rast të lëndimeve në vendin e punës dhe oraret e zgjatura, janë disa nga problemet, me të cilat, sipas...
  • image 04 Shtator 2019 Vazhdon mbështetja e BE-së në fushën e bujqësisë Zyra e BE-së dhe përfaqësuesi special i BE-së, në bashkëpunim me Forumin për Iniciativa Qytetare (FIQ), sot organizojnë ceremoninë e ndarjes së nëngranteve për 20 "start-up" në fushën e bujqësisë dhe teknologjisë së komunikimit të...
  • image 02 Shtator 2019 Premtimet e partive politike për rritjen e buxhetit: Përmenden shifra deri në 3 miliard euro Projektime miliardëshe do të prezantohen në këtë fushatë parazgjedhore, nga partitë politike që garojnë për zgjedhjet e 6 tetorit. Ministri i deritashëm i Financave, Bedri Hamza, i PDK-së, thotë se buxheti për vitin 2020, i paraparë...
  • image 01 Shtator 2019 Rafuna: Kosova ka kapacitete të mjaftueshme buxhetore Nga 4 milionë e 800 mijë euro sa ishin rezerva shtetërore ishin ndarë nga buxhet i shtetit, kanë mbetur vetëm 100 mijë euro. Për shpenzimin e rezervave Qeveria Haradinaj u kritikua në vazhdimësi, por sipas zyrtarëve të Qeverisë së...
  • image 31 Gusht 2019 KEK-u po eksporton energji elektrike Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka arritur performancë të jashtëzakonshme në gjashtëmujorin e parë të këtij viti. Fitimi për këta muaj është 10 milionë euro krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar. Drejtori...
  • image 30 Gusht 2019 ARKEP-i kërkon ekspertizë ndërkombëtare për numrat e "Z-Mobile" Bordi i Autoritetit Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP) ka vendosur të kërkojë ekspertizë ndërkombëtare para se të marrë vendim për kontestin në mes Telekomit dhe "Z Mobile" rreth numrave që kjo e fundit ka përdorur...
  • image 29 Gusht 2019 Pse nuk mund të ketë taksë shtesë në Rrugën e Kombit Mediat kanë raportuar se qeveria kosovare është e shqetësuar për një taksë të re që mund të vendoset mbi makinat e tonazhit të rëndë në rrugën Durrës-Kukës. Sipas ankesës së palës kosovare duke filluar nga data 1 shtator në...
  • image 29 Gusht 2019 Oda Ekonomike e Kosovës do të merr pjesë në Forumin Biznisor në Vjenë Oda Ekonomike e Kosovës do të jetë pjesëmarrëse në Forumin Biznisor që do të mbahet në Vjenë gjatë muajit tetor të këtij viti. Kryetari i OEK-ut, Berat Rukiqi, në një shkrim ka në Facebook njofton se ka takuar ambasadorin e Japonisë...
  • image 28 Gusht 2019 Kosova afër marrëveshjes tregtare me Britaninë Mbretëria e Bashkuar është në fazën përfundimtare të arritjes së një marrëveshjeje bilaterale tregtare me Kosovën para se të largohet nga Bashkimi Evropian, më 31 tetor. Të dyja shtetet janë në diskutime për një transicion teknik...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30