Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20190913

Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20190913

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 06 Shtator 2010 BQE: Kriza ende nuk ka kaluar Sipas përfaqësuesve të Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Atanasios Orfanidhis dhe Jose Manuel Gonzales-Paramo, kriza financiare ende nuk është tejkaluar në tërësi.
  • image 05 Shtator 2010 Nisi punën fabrika e tekstilit në Prishtinë Në Prishtinë ka nisur punën fabrika “Kosovatex”; për prodhimin e xhinseve dhe konfeksioneve. Fabrika aktualisht ka treqind punëtorë.
  • image 05 Shtator 2010 “Adani Power”; konkurron në Kosovë “Adani Power Ltd.”;, sektori energjetik i importuesit më të madh indian të qymyrit, është njëra nga katër kompanitë ndërkombëtare që po konkurrojnë për ndërtimin e termocentralit prej 1.238 megavat në Kosovë.
  • image 04 Shtator 2010 Rama akuzon Berishën për situatën ekonomike Në Tiranë, kreu i opozitës Edi Rama në një dalje përpara gazetarëve ka folur për situatën ekonomike në vend, situatë që sipas tij është përkeqësuar.
  • image 03 Shtator 2010 Populistët mund ta keqpërdorin krizën në BE Populistët mund ta keqpërdorin paketën e shpëtimit për Greqinë dhe eurozonën, për të përfituar politikisht, paralajmërojnë ekonomistët evropianë, shkruan të premten Deutsche Welle.
  • image 02 Shtator 2010 Gjermania miratoi pakon e kursimeve Kabineti qeveritar i Gjermanisë ka miratuar paketën e përpunuar në disa pika për kursime në buxhetin e shtetit.
  • image 01 Shtator 2010 Rriten të hyrat për arkën e shtetit Kontribuuesit kryesor të buxhetit të Kosovës, Shërbimi Doganor dhe Administrata Tatimore e Kosovës, deri në javën e tretë të muajit gusht kanë arritur të grumbullojnë 564.9 milionë euro.
  • image 01 Shtator 2010 Konferencë për inkurajimin e investimeve në Kosovë Nisma Ekonomike për Kosovën (ECIKS) në bashkëpunim me Ministrinë e Ekonomisë dhe Financave të Kosovës do të mbajnë një Konferencë për promovimin e investimeve të huaja, në kuadër të forumit ekonomik që fillon sot në Alpbach të...
  • image 30 Gusht 2010 Deri në fund të vitit Kosova në BERZH Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Ahmet Shala tha se pas mendimit të GJND-së dhe mbështetjes që është dhënë nga thuajse të gjitha vendet e BE-së, pritet që Kosova deri në fund të vitit të anëtarësohet edhe në Bankën Evropiane...
  • image 28 Gusht 2010 SHBA- ngadalësohet rritja ekonomike Ekonomia amerikane është rritur më pak se sa ishte parashikuar, kryesisht në saje të rritjes së importeve që kanë mbërritur nivelin më të lartë në 26 vitet e fundit.
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30