Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20190917

Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20190917

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 24 Gusht 2019 Ndërpritet greva në Aeroportin "Adem Jashari" Sindikata e Punëtorëve të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës "Adem Jashari", ka bërë të ditur se ka ndërprerë grevën disa ditore, siç thuhet, pas diskutimeve të brendshme. "Dëshirojmë të njoftojmë të gjithë udhëtarët tanë...
  • image 24 Gusht 2019 Në muajin korrik Kosova eksportoi mbi 40 milionë euro mallra Të dhënat nga Tregtia e Jashtme e Mallrave në Kosovë tregojnë për një deficit tregtar më të lartë për 5.3% në muajin korrik 2019, në raport me periudhën e njëjtë të vitit 2018, gjegjësisht në vlerë prej 296.3 milionë Euro,...
  • image 23 Gusht 2019 Taksa 100 për qind rrit importin e mallrave përmes transportit hekurudhor Bizneset në Kosovë po e shfrytëzojnë gjithnjë e më tepër infrastrukturën hekurudhore për transportin e mallrave nga vende e Bashkimit Evropian. Për gjashtë muajit e parë të këtij viti, sipas Agjencisë se Statistikave të Kosovës, 153...
  • image 22 Gusht 2019 OEK-u synon të rrisë bashkëpunimin me bizneset finlandeze Në Helsinki të Finlandës po mbahet ngjarja më e madhe e bashkëpunimit biznesore në mes Finlandës dhe pjesës tjetër të botës, e brenduar si "Team Finland Day", bëhet e ditur përmes një komunikate për media. Me ftesë të ambasadores së...
  • image 22 Gusht 2019 Sindikata e Telekomit kërkon që shërbimet e Z-Mobile të përfundojnë më 31 gusht Federata e Sindikatës së Pavarur (FSP) të Postë Telekomit të Kosovës (PTK) është duke e përcjellë nga afër procesin pas njoftimit zyrtar nga Telekomi i Kosovës për mosvazhdim të kontratës me Z-Mobile pas skadimit të saj me 30...
  • image 22 Gusht 2019 Telekomi nuk është as afër privatizimit Kryeshefi ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi, ka thënë se Telekomi nuk është afër procesit të privatizimit as në aspektin procedural e as në atë të gjendjes momentale. Në këtë intervistë dhënë për gazetën "Epoka e...
  • image 21 Gusht 2019 Ministri Reçica, me një lajm për punëkërkuesit Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka thënë se MPMS në bashkëpunim me UNDP-në do të mbështesin rreth 70 punëkërkues të papunë, nëpërmjet fazës të dytë të Programit të Vetëpunësimit për të cilin ministri...
  • image 21 Gusht 2019 Ministria e Inovacionit rregullon objektin multifunksional në Shtime Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë do të nënshkruaj sot një memorandum bashkëpunimi me Komunën e Shtimes për financimin e objektit Multifunksional Inovativ. Memorandumin e bashkëpunimit do ta nënshkruajnë ministri në detyrë i...
  • image 21 Gusht 2019 Lluka: Privatizimi i Telekomit është rruga e duhur Ministri në detyrë i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se privatizimi i Telekomit të Kosovës do të sjellë vetëm benefite për qytetarët e Kosovës. Ai ka folur të martën në edicionin qendëror të lajmeve .
  • image 20 Gusht 2019 Ministri maqedonas i Ekonomisë viziton Kosovën pas masave të reciprocitetit Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala sot do të presë ministrin e Ekonomisë së Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi. Ky takim vjen vetëm katër ditë pasi Kosova vendosi masa reciprociteti ndaj mjaltit dhe patateve të...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31