Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20190926

Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20190926

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 01 Janar 2020 Kaq para shpenzuan kosovarët për Vitin e Ri Shpenzimet e pa kontrolluara të qytetarëve të Kosovës për festat e fundviti për shumë kë janë të pa kapshme. Madje këto shpenzime kapin shifra milionëshe. Pjesa më e madhe e këtyre shpenzimeve bëhet për pije dhe ushqim. Me 18 për...
  • image 31 Dhjetor 2019 Atmosfera festive, trafiku urban në Prishtinë operon me orar të zgjatur Trafiku urban ka njoftuar qytetarët se për shkak të atmosferës festive dhe programit "Prite N'shesh" të organizuar nga Komuna e Prishtinës, autobusët e Trafikut Urban të linjave qe përshkojnë qendrën, do të operojnë me orar të zgjatur.
  • image 30 Dhjetor 2019 Për një vit, skemave të asistencës sociale iu shtuan edhe 2.500 familje Rreth 25 mijë familje me mbi 100 mijë anëtarë në Kosovë, sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, janë të varura nga asistenca sociale. Shuma e mjeteve që këto familje marrin nga Qeveria e Kosovës,...
  • image 29 Dhjetor 2019 Importi nga Shqipëria është rritur për 10 % nga viti i kaluar Nga 530 milionë euro, vlera e mallrave të importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina gjatë këtij viti, ka rënë në 6 milionë. Sipas Doganës së Kosovës, në vitin 2019 ka pasur 524 milionë euro më pak mallra të importuara nga këto...
  • image 28 Dhjetor 2019 Hamza: 70 për qind e depozitave në banka u takojnë qytetarëve, shumica e kredive janë të... Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza, ka thënë se Kosova ka shënuar suksese në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Hamza në "Debat Plus" me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se sistemi bankar në Kosovë është shumë i...
  • image 27 Dhjetor 2019 Dalin pagat e dhjetorit Ministria e Financave tashmë ka bërë ekzekutimin e pagave për muajin dhjetor. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i kësaj ministrie, Muharrem Shahini. "Ministria e Financave ka bërë sot ekzekutimin e pagave për muajin dhjetor, për...
  • image 27 Dhjetor 2019 Përfundon regjistrimi i 7590 pasurive që i hap rrugë ndërtimit të aeroportit të Kuksit Pas një pune të detajuar në terren, në zonën kadastrale 3425 Shtiqën Kukës, përfundoi regjistrimi fillestar, që përfshin 7590 pasuri. Puna e bashkisë Kukës dhe e Kadastrës Shqiptare, u përqendrua në këtë zonë, edhe për të...
  • image 26 Dhjetor 2019 Italia kërkon që t’u japë fund pagesave me para të gatshme Në rrugën Via Del Corso të Romës, Maria Lipari po kërkon të blejë një shall për vajzën e saj si dhuratë për festën e Krishtlindjeve. Si shumë italianë të tjerë, ajo preferon të paguajë me mënyrën e vjetër, me para në dorë, por...
  • image 25 Dhjetor 2019 Borxhi publik i Kosovës arrin në 1.19 miliard euro Borxhi publik i Kosovës çdo vit po shënon rritje, edhe pse jo në masë të madhe. Sipas të dhënave zyrtare, deri më tani ky borxh ka arritur në 1 miliard e 190 milionë euro, që është për 10.7 për qind më i lartë krahasuar me...
  • image 25 Dhjetor 2019 LVV padit ZRRE-në lidhur me vendimin për tarifat nxitëse Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi dhe aktivisti Getoar Mjeku, në cilësinë e përfaqësuesit ligjor, dorëzuan në Gjykatën Themelore padinë ndaj vendimit të ZRRE-së për shtimin e kapaciteteve me tarifa nxitëse...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31