Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20191115

Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20191115

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 30 Dhjetor 2019 Për një vit, skemave të asistencës sociale iu shtuan edhe 2.500 familje Rreth 25 mijë familje me mbi 100 mijë anëtarë në Kosovë, sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, janë të varura nga asistenca sociale. Shuma e mjeteve që këto familje marrin nga Qeveria e Kosovës,...
  • image 29 Dhjetor 2019 Importi nga Shqipëria është rritur për 10 % nga viti i kaluar Nga 530 milionë euro, vlera e mallrave të importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina gjatë këtij viti, ka rënë në 6 milionë. Sipas Doganës së Kosovës, në vitin 2019 ka pasur 524 milionë euro më pak mallra të importuara nga këto...
  • image 28 Dhjetor 2019 Hamza: 70 për qind e depozitave në banka u takojnë qytetarëve, shumica e kredive janë të... Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza, ka thënë se Kosova ka shënuar suksese në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Hamza në "Debat Plus" me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se sistemi bankar në Kosovë është shumë i...
  • image 27 Dhjetor 2019 Dalin pagat e dhjetorit Ministria e Financave tashmë ka bërë ekzekutimin e pagave për muajin dhjetor. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i kësaj ministrie, Muharrem Shahini. "Ministria e Financave ka bërë sot ekzekutimin e pagave për muajin dhjetor, për...
  • image 27 Dhjetor 2019 Përfundon regjistrimi i 7590 pasurive që i hap rrugë ndërtimit të aeroportit të Kuksit Pas një pune të detajuar në terren, në zonën kadastrale 3425 Shtiqën Kukës, përfundoi regjistrimi fillestar, që përfshin 7590 pasuri. Puna e bashkisë Kukës dhe e Kadastrës Shqiptare, u përqendrua në këtë zonë, edhe për të...
  • image 26 Dhjetor 2019 Italia kërkon që t’u japë fund pagesave me para të gatshme Në rrugën Via Del Corso të Romës, Maria Lipari po kërkon të blejë një shall për vajzën e saj si dhuratë për festën e Krishtlindjeve. Si shumë italianë të tjerë, ajo preferon të paguajë me mënyrën e vjetër, me para në dorë, por...
  • image 25 Dhjetor 2019 Borxhi publik i Kosovës arrin në 1.19 miliard euro Borxhi publik i Kosovës çdo vit po shënon rritje, edhe pse jo në masë të madhe. Sipas të dhënave zyrtare, deri më tani ky borxh ka arritur në 1 miliard e 190 milionë euro, që është për 10.7 për qind më i lartë krahasuar me...
  • image 25 Dhjetor 2019 LVV padit ZRRE-në lidhur me vendimin për tarifat nxitëse Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi dhe aktivisti Getoar Mjeku, në cilësinë e përfaqësuesit ligjor, dorëzuan në Gjykatën Themelore padinë ndaj vendimit të ZRRE-së për shtimin e kapaciteteve me tarifa nxitëse...
  • image 24 Dhjetor 2019 Sot hapet panairi i turizmit në Prizren Drejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomi në Komunën e Prizrenit, ka njoftuar se sot do të mbahet Panairi i Turizmit, i cili do të mbahet në hapësirat e "Kejit" përballë xhamisë së Sinan Pashës. Sipas Komunës, në këtë panair do të...
  • image 23 Dhjetor 2019 Franca e gjobit kompaninë Google me 150 milionë euro Autoriteti i Konkurrencës në Francë e gjobiti kompaninë Google me 150 milionë euro për, siç tha, sjellje anti-konkurruese dhe reklama të paqarta. Rregullat për platformën e reklamave në Google nuk janë transparente dhe janë të vështira...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31