Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20200113

Eko-Resurse - Të gjitha lajmet e datës: 20200113

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 14 Shtator 2010 Ekonomia turke rritet 10,3% Ekonomia turke shënoi një rritje me 10,3 për qind në tremujorin e dytë të vitit 2010, shumë më tepër nga parashikimet e bëra më parë.
  • image 13 Shtator 2010 Inflacioni në BE shënon rënie Komisioni Evropian parashikon që gjatë vitit 2010 inflacioni në eurozonë të shkojë në 1.4 %, shifër kjo pothuajse e njëjtë me vitin 2009, kur inflacioni shënoi kufirin 1.5%.
  • image 13 Shtator 2010 Banka Gjermane paralajmëron rritje rekord të kapitalit Deutsche Bank paralajmëroi rritjen më të madhe të kapitalit në historinë e saj. Përmes lëshimit në qarkullim të aksioneve të reja institucioni më i madh bankar në Gjermani planifikon grumbullimin e 9,8 miliardë eurove.
  • image 10 Shtator 2010 Dorëhiqet drejtori i 'Bundesbank' Anëtari i bordit të Bankës Qendrore gjermane, i cili shkaktoi polemika me komentet e tij për hebrenjtë dhe imigrantët myslimanë ka dhënë dorëheqje.
  • image 08 Shtator 2010 Ekonomia e Finlandës shënoi rritje Ekonomia e Finlandës regjistroi një rritje të madhe në tremujorin e dytë me 1,9 për qind në krahasim me tremujorin e parë dhe me 3,7 për qind brenda një viti.
  • image 07 Shtator 2010 Produktet “Made in Albania”; u shtuan në tregjet e huaja Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha vlerësoi stabilitetin ekonomik në vend, duke theksuar se gjatë këtij viti vendi i tij do të ketë rritjen më të madhe ekonomike.
  • image 06 Shtator 2010 Hidrocentrali i Zhurit shqetëson Kukësin Autoritetet lokale të Kukësit kanë shprehur shqetësimin e tyre për projektin e Qeverisë së Kosovës për ndërtimin e një hidrocentralit të Zhurit, në kufirin mes dy vendeve. Hidrocentrali në territorin e Kosovës, sipas autoriteteve të...
  • image 06 Shtator 2010 Për shkarkimin e Rexhepit vendos Kryesia e Kuvendit Kuvendi i Kosovës, në seancën e së hënës, nuk mori vendim për shkarkimin e guvernatorit të Bankës Qendrore, Hashim Rexhepi, i cili aktualisht ndodhet në paraburgim.
  • image 06 Shtator 2010 Vitin e ardhshëm ekonomia e BE-së do të rritet deri 2.3% Banka Qendrore Evropiane (ECB) ka rritur parashikimet e saj për rritjen ekonomike të eurozonës këtë dhe vitin e ardhshëm.
  • image 06 Shtator 2010 Shqipëria me rritje ekonomike mbi 4% Ministri i Financave i Shqipërisë, Ridvan Bode tha në Tiranë se gjatë këtij viti presin një rritje ekonomike rreth 4 për qind dhe nëse do të vazhdojë trendi i muajve të fundit rritja edhe mund të kalojë këtë shifër.
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31