Eko-Resurse

Eko-Resurse

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 06 Gusht 2019 Kosova me dy “buxhete” Arben Imeri nga Kosova ka rreth 23 vjet që jeton me familjen e tij në Londër të Mbretërisë së Bashkuar. Ai për çdo vit viziton prindërit e tij në qytetin e lindjes, Podujevë. Arbeni tregon se për çdo muaj dërgon para për prindërit e...
  • image 05 Gusht 2019 Oda Amerikane ndan mirënjohjet e Partneritetit SHBA-Kosovë Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë ndau mirënjohjet e Partneritetit SHBA-Kosovë, si vlerësim për kompanitë që në mënyrë aktive kanë kontribuar në fuqizimin e marrëdhënieve ekonomike ndërmjet Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe...
  • image 05 Gusht 2019 Pas taksës 100 përqind, ndryshon lloji i mallrave që kontrabandohen nga Serbia Që nga 21 nëntori i vitit të kaluar, kur filloi së zbatuari taksa prej 100 për qind për mallrat me origjinë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, sipas të dhënave të Doganës së Kosovës, nuk ka pasur rritje të madhe të kontrabandës të...
  • image 04 Gusht 2019 Fermerët të kënaqur me rritjen e çmimit të mjedrës Herët në mëngjes, ditën e fillon me punë Trimor Hyseni nga Ferizaj, i cili ka disa vite që merret me kultivimin e mjedrës. Ky fermer i tha Radio Kosovës se çmimi 2 euro për një kilogram mjedër, ishte ai që e shtyu të ngritë pemishten...
  • image 04 Gusht 2019 Hamza: Buxheti nuk paraqet problem për mbajtjen e zgjedhjeve Për skeptikët se mund të ketë probleme finaciare Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme, Ministri në detyrë i Financave Bedri Hamza, jep përgjigje të saktë se ka para. Mbajtja e zgjedhjeve...
  • image 03 Gusht 2019 Pas vendosjes së taksës, ndryshon lloji i mallrave të kontrabanduara nga Serbia Që nga 21 nëntori i vitit të kaluar, kur filloi së zbatuari taksa prej 100 për qind për mallrat me origjinë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, sipas të dhënave të Doganës së Kosovës, nuk ka pasur rritje të madhe të kontrabandës të...
  • image 02 Gusht 2019 Tregtia, biznesi më fitimprurës në Kosovë Sektori privat në Kosovë nga afaristë dhe ekspertë të ndryshëm vazhdimisht është vlerësuar i vështirë për të operuar për shkak të sfidave të shumta dhe rrethanave aktuale, që sipas tyre, nuk lejojnë fitim të kënaqshëm. Por, kjo...
  • image 02 Gusht 2019 Ja si mund të përfitoni nga Marrëveshja Zvicër-Kosovë për pensionet Me qëllim informimin e saktë dhe konkret lidhur me Marrëveshjen e Sigurimeve Shoqërore të nënshkruar rishtas në mes të Zvicrës dhe Kosovës, Zyra Federale për Sigurimet Shoqërore, e Zvicrës, i ka dërguar albinfo.ch tekstin zyrtar në...
  • image 01 Gusht 2019 Kosova ka shënuar rritje të eksportit, në vlerë prej 9.2 për qind Në gjashtëmujorin e parë të këtij viti Kosova ka shënuar rritje të eksportit, në vlerë prej 9.2 për qind. Nga 150 milionë sa ishte vitin e kaluar, këtë vit, eksporti kosovar për gjashtë muaj ka arritur në 162 milionë. Kështu tha...
  • image 31 Korrik 2019 "Z-Mobile" i refuzoi 20 ofertat e Telekomit për vazhdimin e partneritetit Kanë përfunduar pa sukses negociatat gjashtëmujore të Telekomit të Kosovës dhe kompanisë "Z-Mobile" për vazhdimin e partneritetit, që mes shumë polemikave, akuzave dhe proceseve hetimore e gjyqësore ka zgjatur 10 vjet. Drejtuesit e...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31