Eko-Resurse

Eko-Resurse

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 10 Nëntor 2010 Uji ‘Dea' depërton në tregun e BE-së Kompania kosovare "Compact Group", tashmë ka arritur që me ujin e saj natyral dhe mineral "Dea" të depërtojë në të gjitha tregjet e shteteve të Bashkimit Evropian, por edhe në vendet e tjera të botës, në shtetet arabe dhe ato aziatike.
  • image 10 Nëntor 2010 Durrës-Kukës, edhe 100 mil.$ investime Financimi i rrugës Durrës-Kukës duket si një biznes i shenjtë për qeverinë e Shqipërisë. Edhe pse është përuruar disa herë, tashmë rruga do të vazhdojë të thithë sërish para nga buxheti edhe për vitin e ardhshëm.
  • image 09 Nëntor 2010 Kosova dhe Shqipëria në panairin e turizmit në Londër Qendra 'Exel' në Londër ka hapur dyert për panairin e përvitshëm i turizmit “World Travel Market”;, i dyti më i madhi i këtij lloji në botë pas atij të Berlinit, ku marrin pjesë Shqipëria dhe Kosovën.

  • image 09 Nëntor 2010 Rruga “Bill Clinton”; afër përfundimit Rruga ‘Bill Klinton”; në Prishtinë, është para finalizimit të saj. Tash e disa muaj, në të janë zhvilluar punime për ta zgjeruar dhe për të ndërtuar një nënkalim i cili lidh qytezën Pejton dhe Lagjen Dardania.
  • image 08 Nëntor 2010 Kina radhitet e 3-ta në kuotimin e FMN-së Pas marrëveshjes që ishte arritur në Samitin G-20, Bordi ekzekutiv i Fondit Monetar Ndërkombëtar arriti vendim unanim mbi projektin e reformës mbi kuotë dhe administrim.
  • image 07 Nëntor 2010 Industria në Shqipëri rritet 32% Në tremujorin e dytë të vitit 2010, prodhimi në industrinë e Shqipëri u rrit për 31.8 për qind më shumë kundrejt të njëjtës periudhë të vitit të kaluar. Banka e Shqipërisë, në raportin e fundit të saj mbi treguesit ekonomikë,...
  • image 06 Nëntor 2010 FMN-ja miraton reformën në favor të vendeve në zhvillim Fondi Monetar Ndërkombëtar miratoi një prej reformave më të mëdha që prej themelimit të tij para më shumë se 60 vjetësh.
  • image 06 Nëntor 2010 Erdogan: Turqia në vitin 2023 ekonomia e 10 në botë Turqia në vitin 2023 do të hyjë në grupin e 10 ekonomive më të forta në botë, deklaroi kryeministri turk Rejep Taip Erdogan.
  • image 05 Nëntor 2010 OEK përkrah investimet nga diaspora Oda Ekonomike e Kosovës nënshkroi memorandum bashkëpunimi me Zyrën e Mërgatës pranë Zyrës së Kryeministrit të Kosovës, nëpërmes së cilës do t'i mundësojë mërgatës shqiptare të ketë qasje dhe informacione në zhvillimet ekonomike...
  • image 05 Nëntor 2010 Topi kërkon në Londër anëtarësimin e Kosovës në BERZH Gjatë vizitës së tij në Mbretërinë e Bashkuar, presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi është takuar me presidentin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), Tomas Mirov, të cilit i ka kërkuar anëtarësimin e Kosovës në...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31