Eko-Resurse

Eko-Resurse

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 30 Nëntor 2010 Kosovë-Zvicër marrëveshje për shërbimet ajrore Republika e Kosovës dhe Federata e Zvicrës kanë nënshkruar një marrëveshje për rregullimin e shërbimeve të trafikut ajror. Marrëveshja është nënshkruar nga ministri i Transportit dhe Postë-Telekomunikacionit, Fatmir Limaj, dhe Lukas...
  • image 30 Nëntor 2010 Google hetohet nga BE për shkelje të konkurrencës Një komision mbikëqyrës i konkurrencës i Bashkimit Evropian do të hulumtojë nëse gjiganti i internetit Google ka abuzuar me pozicionin e tij dominues në tregun e kërkimeve online.
  • image 30 Nëntor 2010 British Airways dhe Iberia formojnë një kompani Aksionarët e kompanisë ajrore britanike British Airways kanë miratuar planin 8.9 miliardë dollarësh për t'u bashkuar me kompaninë spanjolle Iberia, duke formuar kështu kompaninë e tretë ajrore për nga madhësia në Evropë.
  • image 30 Nëntor 2010 Komunat e Lindjes përfitojnë mbështetje nga KE Njëmbëdhjetë komuna të rajonit të Lindjes, që janë pjesë e Agjencisë për Zhvillim Rajonal-Lindje në Gjilan, kanë përfituar dy grante për zhvillim ekonomik, të cilat ndahen nga Komisioni Evropian, bënë të ditur të përfaqësues të...
  • image 29 Nëntor 2010 Kredia për Irlandën do ta kthejë besimin në treg Franca dhe Gjermania kanë potencuar se kredia e Bashkimit Evropian dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar në vlerë prej 85 miliardë euro për Irlandën, do të tregohet e mjaftueshme për t'i siguruar përsëri tregjet financiare, të cilat ishin të...
  • image 28 Nëntor 2010 Franca nuk u kërcënua nga kriza Zyra e presidentit francez Nicolas Sarkozy mohoi në mënyrë kategorike se Franca është kërcënuar nga kriza në eurozonë. Deklarata vjen në kohën, kur në Bruksel shefat evropianë të financave pritet të ratifikojnë kredinë prej 85...
  • image 27 Nëntor 2010 Portugalia miratoi buxhetin e kursimit Parlamenti i Portugalisë miratoi buxhetin për vitin 2011, vetëm pak kohë pas paralajmërimeve se ky vend i BE-së mund të përballet me krizë financiare ngjashëm me Greqinë dhe Irlandën.
  • image 26 Nëntor 2010 Putin akuzon Evropën se po vë barriera për firmat ruse Kryeministri rus, Vladimir Putin tha se Evropa po u vë barriera firmave ruse. Putin po bën presion për lidhje më të ngushta ekonomike me BE-në. Duke folur në një forum ekonomik ne Berlin, Putin tha se shumë firma ruse duan të investojnë...
  • image 26 Nëntor 2010 Kuvendi i Shqipërisë miratoi buxhetin 2011 Pa votat e opozitës, Parlamenti i Shqipërisë votoi projektbuxhetin e shtetit për vitin 2011. Votimi pasoi një seance maratonë, me debate të pandërprerë mes deputetëve të Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, që nisi qysh dje...
  • image 26 Nëntor 2010 Merkel e bindur në stabilitetin e eurozonës Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se tani është më e bindur për stabilitetin e eurozonës sesa që ishte 6 muaj më parë, në kohën e krizës greke. Ajo tha se aktualisht nuk sheh ndonjë rrezik në ndonjërin shtet të eurozonës që do ta...
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28