Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190531

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190531

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 24 Qershor 2019 Malta shpëton 37 imigrantë afrikanë Një grup prej 37 imigrantëve është strehuar në Valleta, pasi janë shpëtuar nga autoritetet të dielën. Imigrantët që ia kishin mësyrë Evropës me një gomone, u shpëtuan, pas një alarmi që dhanë rojat bregdetare në Maltë. Të...
  • image 23 Qershor 2019 Basha: Zgjidhja e krizës politike nuk mund të kalojë nëpërmjet një pazari mes palësh "Zgjidhja e krizës politike nuk mund të kalojë nëpërmjet një pazari mes palësh", deklaroi kreu i PD, Lulzim Basha një një intervistë për Radio Europa e Lirë. Sipas tij, "nuk mund të ketë zgjidhje të krizës pa drejtësi dhe pa i...
  • image 22 Qershor 2019 Putin urdhëron suspendimin e të gjitha fluturimeve nga Rusia për në Gjeorgji Presidenti rus, Vladimir Putin, ka urdhëruar që përkohësisht të ndalohen të gjitha fluturimet nga Rusia për në Gjeorgji, thuhet në një njoftim të lëshuar nga Kremilini këtë të Premte, e që erdhi si pasojë e tensionimit të situatës...
  • image 21 Qershor 2019 Në Kanadë rreth 2,9 milionë klientë të një banke bien viktimë e hakerave Rreth 2,9 milionë klientë të bankës kanadeze ''Desjardins'' kanë rënë viktimë e vjedhjes së të dhënat personale, njoftoi sot ky institucion, duke konfirmuar se pirateria ishte kryer nga një punonjës i brendshëm.
  • image 20 Qershor 2019 Dita Botërore e Refugjatëve Sot shënohet Dita Botërore e Refugjatëve. Dita Botërore e Refugjatëve synon të tërheq vërejtjen për vuajtjet e dhjetëra milionë refugjatëve në mbarë botën. Në ditën Botërore të Refugjatëve shumë prej tyre nuk kanë shpresa për...
  • image 19 Qershor 2019 Reagimi i Jozefina Topallit: Një demokrat nuk djeg as mandate e as shkolla Ish-nënkryetarja e Kuvendit dhe e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, një nga figurat më të spikatura të kësaj partie, reagoi sot pas ngjarjes në Shkodër, ku pati zjarr në një klasë të një shkolle që do të shërbejë si KZAZ për...
  • image 18 Qershor 2019 Udhëheqësja e Hong Kongut kërkon falje për ligjin për ekstradim Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, kërkoi falje për ligjin për ekstradim, por nuk tha se do ta tërheqë atë. Hong Kongu është përfshirë nga protestat masive për shkak të ligjit, i cili do të lejonte ekstradimin në Kinë....
  • image 18 Qershor 2019 Egjipti në gjendje të lartë gatishmërie pas vdekjes së Morsit Ministria e Punëve të Brendshme e Egjiptit ka shpallur gjendje alarmi në vend pas vdekjes së ish-presidentit të parë të Egjiptit të zgjedhur në rrugë demokratike, Mohamed Morsi, transmeton Gazeta Express. Sipas lajmeve në median...
  • image 17 Qershor 2019 Blerja e votave, 'Bild' nxjerr përgjimin e parë për Edi Ramën (Video) Në përgjimet e dosjes 339 është edhe kryeministri Edi Rama. Gazeta gjermane "Bild", ka publikuar sot një audio-përgjim të ri, ku dëgjohet kreu i qeverisë, Edi Rama, duke komunikuar me një person të quajtur Arben Keshi, drejtor në...
  • image 17 Qershor 2019 Rama: Zgjedhjet më 30 qershor, s'e luan as topi Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka përsëritur se më 30 qershor do të mbahen zgjedhjet, edhe pse presidenti Ilir Meta i anuloi ato. Në Pogradec, në kuadër të fushatës, Rama ka thënë se kryetari aktual nga Partia Demokratike ka mendjen...
H M M E P S D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30