Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190705

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190705

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 17 Shtator 2010 Sarkozy dhe Barroso përplasen për romët Presidenti i Francës, Nicolas Sarkozy dhe kryetari i Komisionit Evropian, Joze Manuel Barroso, thuhet se kanë polemizuar në samitin e BE-së teksa po diskutonin mbi politikën e Francës ndaj dëbimit të romëve.
  • image 16 Shtator 2010 Vazhdojnë bisedimet izraelite-palestineze Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, tha se udhëheqësit izraelitë e palestinezë i kanë filluar bisedimet serioze dhe po diskutojnë rreth çështjeve kryesore në qendër të konfliktit në Lindjen e Mesme.
  • image 16 Shtator 2010 Evakuohet Kulla e Ajfelit Pas kërcënimit me bombë, është evakuuar simboli i kryeqytetit francez, Kulla e Ajfelit. Policia franceze ka njoftuar se pas pranimit të një telefonate anonime, e cila paralajmëroi shpërthimin e një bombe, janë evakuuar rreth dy mijë...
  • image 15 Shtator 2010 Tadic: Klimë e favorshme në BE për Serbinë Ekziston një klimë shumë e favorshme brenda Bashkimit Evropian për të çuar përpara aplikimin e Serbisë për anëtarësim, tha presidenti serb Boris Tadic.
  • image 14 Shtator 2010 Topi dekretoi ndryshimet në qeveri Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ka dekretuar ndryshimet në qeveri të propozuara nga kryeministri Sali Berisha.
  • image 14 Shtator 2010 Tony Blair dekorohet për Kosovën dhe Irlandën Veriore Ish-kryeministri britanik Tony Blai është nderuar me Medaljen e Lirisë nga Qendra Kombëtare Kushtetuese e ish-presidentit amerikan Bill Clinton.
  • image 13 Shtator 2010 Ndryshime në Qeverinë e Shqipërisë Ajo që ishte folur prej kohësh për ndryshime në Këshillin e Ministrave të Republikës së Shqipërisë, ndodhi këtë të hënë, kur Lëvizja Socialiste për Integrim vendosi për ndryshime në drejtim e dy prej ministrive të drejtuara prej...
  • image 13 Shtator 2010 Regjistrimi i popullsisë Maqedoni në vitin e ardhshëm Regjistrimi i popullsisë në Maqedoni do të bëhet vitin e ardhshëm, ka thënë zëvendës kryeministri i këtij vendi, Abdylaqim Ademi.
  • image 13 Shtator 2010 Steiner: Zgjedhjet në Afganistan nuk do të jenë perfekte Ish-shefi i UNMIK-ut, tani i i ngarkuari i posaçëm i qeverisë gjermane për Afganistanin dhe Pakistanin, Michael Steiner tërhoqi vërejtjen për pritjet shumë të larta nga zgjedhjet parlamentare të dielën e ardhshme në Afganistan.
  • image 13 Shtator 2010 Sanxhaku kërkon autonomi Autonomia e Sanxhakut, e cila do të përfshinte pjesë të Serbisë dhe të Malit të Zi, është e pashmangshme. Kështu ka thënë kryemyftiu i Bashkësisë Islame të Serbisë, Muamer ef. Zukorliç, në një intervistë për gazetën...
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31