Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 16 Dhjetor 2019 Detaje të reja nga vrasja e policit malazez Tre persona nga Kosova janë arrestuar lidhur me vrasjen e policit kufitar të Malit të Zi, Milutin Lekovic, 41 vjeçar Siç njoftojnë mediat malazese, ky u plagos dje në Igalo gjatë detyrës. Sulmi ndodhi rreth orës 13:30, me rastin e ndalimit...
  • image 15 Dhjetor 2019 Kina anulon disa tarifa tregtare ndaj SHBA-së Kina ka anuluar disa tarifa ekonomike në mallrat e Shteteve të Bashkuara, vendim që do të hyntë në fuqi më 15 dhjetor, për shkak të fazës së parë të marrëveshjes tregtare midis dy vendeve të premten. Tarifat e vendosura nga Kina për...
  • image 14 Dhjetor 2019 Italia përfshihet nga stuhi të forta, në Milano nis bora E premtja solli një stuhi të fortë në disa pjesë të vendit fqinj. Kushtet atmosferike detyruan mbylljen e shkollave në Romë e Napoli. E mbiquajtur " Santa Lucia", sipas emrit të shenjtores që kujtohet në 13 dhjetor, stuhia pritet të...
  • image 13 Dhjetor 2019 Kryeministri bullgar flet për NATO-n: Kosova është pas nesh Kryeministri bullgar Boyko Borisov, sot në Bruksel është shprehur se NATO është garantuesi i vetëm i sigurisë në rajonin e Ballkanit. "Unë nuk dua të komentoj NATO-n, pasi Krimea është në të majtë në Detin e Zi, Stambolli është në...
  • image 12 Dhjetor 2019 Shefi i OKB-së fton ekonomitë e mëdha të angazhohen më shumë për klimën Shefi i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, u bëri thirrje ekonomive të mëdha botërore, të bëjnë angazhime më serioze për të ulur emetimet e gazrave serë. "Ne kemi nevojë që emituesit e mëdhenj të kuptojnë se roli i tyre është...
  • image 11 Dhjetor 2019 "Pasaportat e arta", Shqipëria paralajmërohet për rikthimin e vizave Shqipëria paralajmërohet për herë të dytë nga Komisioni Evropian për rikthimin e vizave. Kësaj radhe nuk është krimi i organizuar shqiptar që paraqitet si pretekst nga Holanda, por "pasaportat e arta" për biznesmenët e huaj.
  • image 10 Dhjetor 2019 Edhe Maqedonia e Veriut e bojkoton Nobelin për shkak të mikut të Millosheviqit Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli, ka falëndëruar homologun e tij maqedonas, Nikola Dimitrov, për mospjesëmarrje të Maqedonisë së Veriut në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel për shkak të dhënies së çmimit për...
  • image 09 Dhjetor 2019 Sot nis mësimi në zonat e prekura nga tërmeti në Shqipëri Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t'i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin.
  • image 08 Dhjetor 2019 Nga protestat në Francë u lënduan rreth 500 persona nga forca joproporcionale e policisë Bilanci i protestave këtë vit ka qenë i rëndë në Francë. Raportohet se 26 persona kanë humbur njërin sy, pesë kanë humbur njërën dorë dhe rreth 500 janë lënduar për shkak të forcës joproporcionale të përdorur nga Policia franceze...
  • image 06 Dhjetor 2019 Walker: Deklarata e Vuçiqit është propagandë e Serbisë Ish-ambasadori i misionit të OSBE'së William Walker, ka thënë se nuk është aspak i befasuar lidhur me deklarimet e zyrtarëve nga Beogradi. Walker, i cili gjatë luftës kishte alarmuar botën për masakrën e Reçakut, në një deklaratë ka...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31