Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 25 Korrik 2019 Trajkoviq: Specialja ka intervistuar Thaçin në zyrën e tij e Veselin në Slloveni Politikania serbe nga Graçanica, Rada Trajkoviq ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi është marrë në pyetje nga Prokuroria e Gjykatës Speciale për disa orë në zyrën e tij, në Prishtinë, kurse Kadri Veseli në Slloveni."E di sigurt që...
  • image 24 Korrik 2019 Franca sërish goditet nga i nxehti Qyteti francez i Bordosë është goditur nga temperatura më e lartë, që nga fillimi i regjistrimit të temperaturës nga ana e njeriut. Të martën, në këtë qytet francez është regjistruar temperatura 41.2 Celcius. Evropa perëndimore...
  • image 23 Korrik 2019 Boris Johnson do të jetë kryeministri i ri i Britanisë Boris Johnson, politikani që ka premtuar se do të largojë Britaninë e Madhe nga Bashkimi Evropian me apo pa marrëveshje më 31 tetor, do të zëvendësojë Theresa May-n në rolin e kryeministrit, pasi ka fituar garën për të parin e...
  • image 22 Korrik 2019 Britania e Madhe kërcënon Iranin me sanksione Bllokimi i "Stena Impero" në ngushticën e Hormusit ngjall shqetësim ndërkombëtar dhe nxit kritika të ashpra ndaj Iranit. Gjermania dhe Franca kërkojnë lirimin e "menjëhershëm" të saj. Britania kërcënon Iranin me sanksione Në grindjen...
  • image 21 Korrik 2019 Aksion i jashtëzakonshëm anti-drogë, 17 arrestime në Shqipëri dhe Itali Një operacion i madh anti-drogë mes Italisë dhe Shqipërisë është finalizuar me sukses këtë mëngjes. Mediat italiane bëjnë me dije se operacioni i koduar 'Rruga e Detit' është zhvilluar pak para agimit, mes Sardenjës, l'Emilia-Romagna...
  • image 21 Korrik 2019 Shahini: Kosova e Shqipëria nuk duhet të kenë barriera ndaj njëra-tjetrës Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB) ditë më parë nënshkroi një marrëveshje bashkëpunimi me Misionin Diplomatik për Paqe dhe Prosperitet (DMPP) për të promovuar vlerat ekonomike vendore dhe kombëtare në vendet ku nuk ka qasje dhe ka...
  • image 21 Korrik 2019 DASH: Mirëpresim bashkëpunimin e Haradinajt me Prokurorinë Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës se ka mësuar që Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Kosovës. "Shtetet e Bashkuara përgëzojnë respektimin nga ana e tij të...
  • image 20 Korrik 2019 Komandati i NATO-s: E bombarduam Serbinë për ta parandaluar vrasjen e civilëve Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, Tod Wolters, po qëndron në Beograd si pjesë e vizitës së tij në rajon. Kjo është vizita e parë e Wolters në Ballkan që prej marrjes së postit të komandantit suprem të forcave...
  • image 20 Korrik 2019 Rama reagon për ftesat e liderëve të UÇK-së nga gjykata Speciale Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar pas ftesave të bëra nga Gjykata Speciale të ish-drejtuesve të UÇK. Një ditë më parë kryeministri Haradinaj dha dorëheqjen pas kësaj ftese, ndërsa mëngjesin e sotëm ishte ish-kryetari i Kuvendit...
  • image 20 Korrik 2019 Ali Ahmeti-Haradinajt: Jam i sigurt që do të ngadhënjesh Udhëheqësi i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, ka reaguar pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të dhënë dorëheqje nga posti i tij, pas marrjes së një ftese për...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29