Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 09 Shtator 2019 Gjermania kërkon punëtorë sezonalë, 150 euro dita Në Gjermani janë duke u kërkuar punëtor për korrjen e asparagusit, që mund t'ju sjellë deri në 150 euro në ditë. Gjermania ka nevojë për të paktën 260,000 punëtorë të rinj migrantë çdo vit për të përmbushur nevojat e saj,...
  • image 08 Shtator 2019 Gjyq për Brexit-in Deputetët e Parlamentit britanik, duke përfshirë ata që ishin larguar nga partia Tory, po përgatisin një akt ligjor në rast se kryeministri Boris Johnson refuzon të kërkojë shtyrjen e afatit për dalje nga Bashkimi Evropian. Një...
  • image 07 Shtator 2019 Rusia dhe Ukraina përgatiten për shkëmbimin e të burgosurve Dy autobusë nën përcjellje të policisë kanë dalë nga Moska duke transportuar një numër të të burgosurve gjatë procesit të shkëmbimit të tyre me Ukrainën, transmeton Rel raportimin e Reuters-it. Agjencia e lajmeve Interfax tha se një...
  • image 06 Shtator 2019 Vuçiq: S'mund ta njohim Kosovën pa kompromis Senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Ron Johnson, thanë se duan të bëjnë gjithçka të mundur për të mbështetur dialogun për normalizim të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë. Ata i bënë këto komente në Beograd, pas takimit me...
  • image 05 Shtator 2019 Miratohet projektligji që bllokon Brexit pa marrëveshje Ligjvënësit britanikë kanë miratuar projektligjin që parandalon largimin e Britanisë nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, çka mund të nxisë kryeministrin britanik, Boris Johnson që të thërrasë zgjedhje të përgjithshme. Deputetët...
  • image 04 Shtator 2019 Trafikim makinash nga Maqedonia e Veriut drejt Shqipërisë, në pranga 53-vjeçari Një 53-vjeçar është vënë në prangat e policisë së Elbasanit me akuzën e trafikimit të automjeteve nëpërmjet kufirit të gjelbër nga Maqedonia e Veriut në Shqipëri. Dyshohet se i arrestuari me iniciale Xh. B., lindur në Përrenjas,...
  • image 04 Shtator 2019 Trafikim makinash nga Maqedonia e Veriut drejt Shqipërisë, në pranga 53-vjeçari Një 53-vjeçar është vënë në prangat e policisë së Elbasanit me akuzën e trafikimit të automjeteve nëpërmjet kufirit të gjelbër nga Maqedonia e Veriut në Shqipëri. Dyshohet se i arrestuari me iniciale Xh. B., lindur në Përrenjas,...
  • image 03 Shtator 2019 Presidenti i Brazilit s’merr pjesë në samitin për zjarret në Amazonë Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, nuk do të marrë pjesë në një samit të planifikuar për gjendjen e zjarreve në Amazonë. Një ndihmës i tij ka thënë se presidenti është duke u përgatitur për t'iu nënshtruar një operacioni. Kjo...
  • image 02 Shtator 2019 Greqia harton plan emergjent për valën e re të imigrantëve Qeveria greke ka njoftuar se do të ndërmarrë masa emergjente për ta trajtuar numrin e madh të imigrantëve që po vijnë nga Turqia. Autoritetet frikësohen se në brigjet greke mund të përsëritet kriza e vitit 2015. Pas arritjes së barkave...
  • image 01 Shtator 2019 Vuçiqi: Na pret një fazë e vështirë me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se Kosovën dhe Serbinë i pret një periudhe mjaft e vështirë dhe me presione të vazhdueshme në të dyja vendet. Përderisa ka folur për vazhdimin e dialogut në mes të Kosovës dhe...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30