Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 09 Nëntor 2010 Konvoji bërthamor mbërrin tek depozitat në Gjermani Konvoji i kamionëve me 123 tonë karburant bërthamor të djegur ka mbërritur më në fund në destinacionin e tij në Gjermaninë veriore, përkundër protestave disa ditëshe.
  • image 09 Nëntor 2010 Nëntë viktima nga aksidenti i autobusit në Ballsh Të paktën 9 persona kanë humbur jetës si pasojë e aksidentit tragjik që ndodhi në fshatin Ziaj të komunës Fratër në Ballsh të Shqipërisë, ku një autobus i linjës Tiranë-Athinë me 49 pasagjerë, ra nga një lartësi prej 100 metrash.
  • image 09 Nëntor 2010 Wordsworth: Serbët të marrin pjesë në zgjedhje Ambasadori britanik në Beograd, Stephen Wordsworth tha se serbët e Kosovës duhet të marrin pjesë në zgjedhjet e organizuara nga qeveria në Prishtinë.
  • image 08 Nëntor 2010 Liberalizimi, epoka e re e Bosnjës me BE-në Liberalizimi i vizave paraqet fillimin e një epoke të re për Bosnjën në raport me BE-në ka thënë përfaqësuesi i lartë në Bosnjë, Valentin Incko.
  • image 08 Nëntor 2010 Berisha e Rama e quajnë historik vendimin e Brukselit Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha dhe kreu i opozitës Edi Rama e kanë mirëpritur vendimin e sotëm të ministrave të Bashkimit Evropian për heqjen e regjimit të vizave për shtetasit shqiptar.
  • image 08 Nëntor 2010 Topi e konsideron historik vendimin për vizat Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi deklaroi se liberalizimi i vizave është ngjarja e tretë historike më e madhe për Shqipërinë, pas pavarësisë dhe rrëzimit të komunizmit.
  • image 08 Nëntor 2010 Fini i kërkoi Berlusconit të japë dorëheqje Kreu i Parlamentit në Itali, Gianfranco Fini, i ka kërkuar kryeministrit Silvio Berlusconi të japë dorëheqje. Berlusconi duhet të largohet si konsekuencë e serive të skandaleve dhe "mungesës së veprimeve" të qeverisë së tij, tha Fini në...
  • image 08 Nëntor 2010 Obama kërkon bisedime ndërmjet Indisë dhe Pakistanit Gjatë një vizite në Azi, presidenti i SHBA-së, Barack Obama, i ka bërë thirrje Indisë e Pakistanit që të zgjidhin konfliktet përmes dialogut.
  • image 07 Nëntor 2010 Draskovic u kërkon serbëve të Kosovës të dalin në zgjedhje Lëvizja e Rimëkëmbjes Serbe e drejtuar nga Vuk Draskovic ka vendosur njëzëri që dega e kësaj partie në Kosovë të marrë pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të 12 dhjetorit.
  • image 07 Nëntor 2010 Për herë të parë votojnë emigrantët në Greqi Trembëdhjetë muaj pas ardhjes së socialistëve në pushtet në Greqi sot mbahen zgjedhjet rajonale dhe bashkiake. Me sfond krizën e thellë dhe makthin e ristrukturimit të borxhit, 9.8 milionë votues zgjedhin 13 prefektë dhe 325...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31