Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 03 Shtator 2010 Rinisin bisedimet izraelite-palestineze Në Departamentin e Amerikan të Shtetit nisën bisedimet izraelite-palestineze, pas më shumë se 20 muajsh ndërprerje. Presidenti palestinez dhe kryeministri izraelit, me rastin e fillimit të bisedimeve të drejtpërdrejta, kanë konfirmuar...
  • image 02 Shtator 2010 Kujtimet e Tony Blair-it, rekord shitjeje Vetëm pak orë pas publikimit, autobiografia e ish-kryeministrit britanik, Tony Blair, “A Journey”; (“Një Udhëtim”;), po shënon rekorde shitjeje nëpër libraritë e Londrës, njoftojnë mediat britanike. Libri i kujtimeve të Blair-it...
  • image 01 Shtator 2010 Tony Blair boton autobiografinë e tij Ish-kryeministri britanik, Tony Blair publikoi autobiografinë e tij të shumëpritur, përfshirë ndjekësit e politikës së tij dhe kryesisht të atyre që kanë kritikuar angazhimin ushtarak britanik në Irak.
  • image 30 Gusht 2010 Ilir Meta lobon për Kosovën në Amerikën Qendrore Zëvendëskryeministri dhe shefi i diplomacisë shqiptare, Ilir Meta, të hënën ka nisur një turne vizitash zyrtare në disa vende të Amerikës Qendrore, që do të shënojnë vizitat e para të një ministri të Jashtëm të Shqipërisë në...
  • image 30 Gusht 2010 Kroacia akuzohet për pastrim etnik të serbëve Forcat kroate qëllimisht kanë dëbuar dhjetëra mijëra serbë gjatë fushatës ushtarake të vitit 1995 për të rimarrë territoret që më herët ishin pushtuar.
  • image 30 Gusht 2010 Obama sheh përparim në Irak Daniel Serwer, ekspert në Institutin Amerikan të Paqes, ka thënë të hënën se Serbisë i duhet të ndalojë së luftuari për atë që është humbur qysh në kohën e Slobodan Miloshevic-it, mbi të gjitha Kosovën, dhe t'i kthehet...
  • image 30 Gusht 2010 Gadafi vjen në Romë me 30 kuajt Lideri i Libisë Muamer Gadafi mbërriti në Romë për vizitë dyditore për të shënuar dyvjetorin e nënshkrimit të marrëveshjes së miqësisë midis dy vendeve.
  • image 28 Gusht 2010 Gruevski i shmanget takimeve me Ahmetin Takimi i paralajmëruar gjatë kësaj jave midis dy partnerëve të koalicionit Nikolla Gruevskit dhe Ali Ahmetit ka dështuar.
  • image 28 Gusht 2010 Putin: Rusia nuk ka dalë nga kriza Rusia ende nuk është rimëkëmbur plotësisht nga kriza, dhe do të vazhdojë me masat antikrizë, deklaroi kryeministri Vladimir Putin.
  • image 27 Gusht 2010 Kryeministri britanik në pushim të lindjes David Cameron do të bëhet kryeministri i parë britanik, i cili do ta shfrytëzojë pushimin e lindjes, konfirmoi zëvendësi i tij, tri ditë pasi bashkëshortja e kryeministrit e lindi fëmijën e katërt.

H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31