Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190707

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 14 Shtator 2010 Topi dekretoi ndryshimet në qeveri Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ka dekretuar ndryshimet në qeveri të propozuara nga kryeministri Sali Berisha.
  • image 14 Shtator 2010 Tony Blair dekorohet për Kosovën dhe Irlandën Veriore Ish-kryeministri britanik Tony Blai është nderuar me Medaljen e Lirisë nga Qendra Kombëtare Kushtetuese e ish-presidentit amerikan Bill Clinton.
  • image 13 Shtator 2010 Ndryshime në Qeverinë e Shqipërisë Ajo që ishte folur prej kohësh për ndryshime në Këshillin e Ministrave të Republikës së Shqipërisë, ndodhi këtë të hënë, kur Lëvizja Socialiste për Integrim vendosi për ndryshime në drejtim e dy prej ministrive të drejtuara prej...
  • image 13 Shtator 2010 Regjistrimi i popullsisë Maqedoni në vitin e ardhshëm Regjistrimi i popullsisë në Maqedoni do të bëhet vitin e ardhshëm, ka thënë zëvendës kryeministri i këtij vendi, Abdylaqim Ademi.
  • image 13 Shtator 2010 Steiner: Zgjedhjet në Afganistan nuk do të jenë perfekte Ish-shefi i UNMIK-ut, tani i i ngarkuari i posaçëm i qeverisë gjermane për Afganistanin dhe Pakistanin, Michael Steiner tërhoqi vërejtjen për pritjet shumë të larta nga zgjedhjet parlamentare të dielën e ardhshme në Afganistan.
  • image 13 Shtator 2010 Sanxhaku kërkon autonomi Autonomia e Sanxhakut, e cila do të përfshinte pjesë të Serbisë dhe të Malit të Zi, është e pashmangshme. Kështu ka thënë kryemyftiu i Bashkësisë Islame të Serbisë, Muamer ef. Zukorliç, në një intervistë për gazetën...
  • image 13 Shtator 2010 Rezoluta, e dobishme për rajonin Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Antonio Miloshoski, ka përshëndetur rezultatin e negociatave BE-Serbi-Kosovë dhe votën unanime në OKB.
  • image 10 Shtator 2010 Opozita në Serbi kërkon zgjedhje të parakohshme Partia Progresive Serbe, e cila është partia më e madhe opozitare në Serbi, ka kërkuar zgjedhje të parakohshme, pasi qeveria është tërhequr nga qëllimi për ta kundërshtuar pavarësinë e Kosovës në Asamblenë e Përgjithshme të...
  • image 10 Shtator 2010 Mos e krahasoni Meksikën me Kolumbinë Presidenti Shteteve të Bashkuara, Barack Obama ka mohuar deklaratat se rritja e dhunës po e ngjason Meksikën gjithnjë e më shumë si Kolumbia për shkak të luftës për kontrollin e drogës.
  • image 08 Shtator 2010 Sarkozy nuk heq dorë rreth moshës së pensionit Presidenti francez, Nicolas Sarkozy, nuk ka pranuar të heqë dorë nga planet për të rritur moshën e pensionit nga 60 në 62.
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31