Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190910

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190910

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 09 Mars 2020 Të prekurit me koronavirus në Shqipëri, babë e bir 54 e 28 vjeçar Janë publikuar detaje të reja sa u përket dy personave të cilët janë prekur nga koronavirusi në Shqipëri, tash i njohur si COVID-19. Ata janë babë dhe bir 54 dhe 28 vjeç dhe kanë hyrë në Shqipëri me makinë nga Hani i Hotit.
  • image 08 Mars 2020 Vdes ligjvënësja iraniane nga koronavirusi Një ligjvënëse iraniane ka vdekur si pasojë e koronavirusit, raportojnë mediat iraniane. Irani është nja nga vendet më të prekura jashtë Kinës nga ky virus. Deri më 6 mars, autoritetet iraniane kanë raportuar 4,747 të prekur me këtë...
  • image 07 Mars 2020 Borrell, emigrantëve: Kufiri me Greqinë nuk është i hapur Kreu i diplomacisë së BE-së u kërkoi sot migrantëve dhe refugjatëve të shtyrë për të lënë Turqinë të mos shkojnë në kufirin me Greqinë sepse ai nuk është i hapur, ndryshe nga çfarë është thënë. "Dëshiroj të dërgoj një...
  • image 06 Mars 2020 Putini dhe Erdogani merren vesh për armëpushim në Idlib Presidenti rus, Vladimir Putin, duke qëndruar pranë homologut të tij turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se shpreson që marrëveshja të shpjerë drejt ndaljes së operacioneve ushtarake në bastionin e fundit më të madh të rebelëve...
  • image 05 Mars 2020 Koronavirusi: Përmbledhje e zhvillimeve më të reja Koronavirusi, që po përhapet me shpejtësi, ka prekur rreth tetëdhjetë shtete, teksa më shumë raste tani raportohen jashtë Kinës, burimit të këtij virusi, raporton Reuters, transmeton Koha.net. -Në tërë botën janë shënuar mbi 94.000...
  • image 04 Mars 2020 OBSH-ja, thirrje qytetarëve të mos grumbullojnë maska - "ato janë për punonjës... Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, u bëri thirrje të martën njerëzve në të gjithë botën të mos grumbullojnë maska dhe mjete të tjera mbrojtëse, duke thënë se ato janë të nevojshme vetëm...
  • image 03 Mars 2020 Sierra Leone tërhoqi njohjen e Kosovës, thotë Daçiqi Sierra Leone ka tërhequr njohjen e Kosovës si shtet i pavarur, ka deklaruar të martën ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, që ndodhet në një vizitë zyrtare në këtë shtet. Sierra Leone, shtet në Afrikën Perëndimore, është...
  • image 02 Mars 2020 Coronavirusi merr 3 mijë jetë anembanë botës Numri i të vdekurve nga Coronavirusi në mbarë botës ka kaluar mbi 3 mijë. Kina ka njoftuar sot për 42 raste të reja të vdekjeve, shkruan BBC. Më shumë se 90 përqind e të vdekurve janë nga Hubei, krahina kineze ku virusi u shfaq për...
  • image 01 Mars 2020 Uashingtoni shpall gjendje emergjente shkaku i koronavirusit Koronavirusi po vazhdon të shkaktojë viktima në pjesë të ndryshme të botës. Pas regjistrimit të vdekjes së parë nga virusi i ri në Shtetet e Bashkuara, e njëjta gjë u konfirmua edhe në Australi dhe Tajlandë. Ndërkohë në Japoni...
  • image 29 Shkurt 2020 "Superpërhapësi" i koronavirusit në Evropë, infektoi së paku 13 persona në Itali Një "superpërhapës" i koronavirusit në Evropë ka infektuar bashkëshorten e tij shtatzënë, dy doktorë, një grua të moshuar që më pas vdiq nga virusi dhe së paku nëntë të tjerë. 38-vjeçari, i njohur vetëm si Mattia, kishte shkuar...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30