Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190919

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190919

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 03 Shkurt 2020 OBI nesër takim të jashtëzakonshëm për Palestinën Organizata e Bashkëpunimit Islam (OBI) do të zhvillojë nesër takim të jashtëzakonshëm në nivel të ministrave të Jashtëm në qytetin Xheda të Arabisë Saudite për të diskutuar të ashtuquajturin "Plani i paqes" të presidentit të...
  • image 02 Shkurt 2020 Gjuriq: Lista Serbe nuk e voton Qeverinë e re të Kosovës Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, ka deklaruar se përfaqësuesit serbë nga Kosova kanë marrë vendim që të mos e mbështesin zgjedhjen e qeverisë së re të Kosovës, transmeton Koha.net. "Lista Serbe nuk...
  • image 02 Shkurt 2020 Palestinezët ndërprenë çdo marrëdhënie me SHBA dhe Izraelin Lidhja Arabe hodhi poshtë planin e paqes të Presidentit amerikan Donald Trump për Lindjen e Mesme në një takim të ministrave të jashtëm të organizatës në Kajro të shtunën, duke thënë se ky plan nuk do të çonte në një marrëveshje...
  • image 01 Shkurt 2020 Për shkak të frikës nga koronavirusi, SHBA-ja ua mohon hyrjen atyre që vizituan Kinën së... SHBA-ja ka shpallur emergjencë sa i përket përhapjes së koronavirusit vdekjeprurës. Qeveria amerikane ka njoftuar se do t'ia mohojë hyrjen çdo shtetasi të huaj që e ka vizituar Kinën në dy javët e fundit. Kurse shtetasit amerikanë që...
  • image 31 Janar 2020 Ndotja në Milano, të dielën hiqen makinat Të dielën, makinat do të ndalohen në Milano e zyrtarët lokalë po diskutojnë edhe mundësinë që të ndalohet duhanpirja në stacionet e autobusëve, masa këto që janë pjesë e përpjekjeve për të reduktuar nivelet e larta të ndotjes në...
  • image 30 Janar 2020 Parlamenti skocez kërkon referendum për pavarësi dhe mbetjen në BE Parlamenti i Skocisë votoi sot kërkesën për të drejtën e një referendumi mbi pavarësinë dhe për të mbajtur flamurin e BE-së, pasi Britania e Madhe të largohet nga Bashkimi Evropian të premten. "Skocia duhet të ketë mundësinë e...
  • image 29 Janar 2020 Shkon në 132 numri i viktimave nga koronavirusi Ka shkuar në 132 numri i të vdekurve nga koronavirusi të mërkurën. Përpos të vdekurve, janë shënuar edhe rreth 1500 raste të reja të infektimeve. Ndërkaq Japonia i ka evakuuar qytetarët e vet nga Wuhani. Disa shtete po përpiqen t'i...
  • image 28 Janar 2020 Mbi 100 të vdekur nga koronavirusi në Kinë Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri në Kinë arriti në 106, ndërkohë që numri i rasteve të infektuara pothuajse u dyfishua brenda ditës. Autoritetet kineze thanë se numri total i njerëzve të prekur me këtë virus të hënën ishte...
  • image 27 Janar 2020 Një tjetër tërmet shkundi mbrëmë Tiranën Lëkundje tërmeti janë ndier gjatë orëve të fundit në Tiranë dhe Korçë, duke filluar nga orët e mbrëmjes së 26 janarit deri në orët e para të këtij 27 janari.Më i forti, ai i cili u ndje dhe nga 980 mijë banorë gjatë natës, ishte...
  • image 27 Janar 2020 Sot në Berlin do të bisedohet rreth rivendosjes së hekurudhës mes Kosovës e Serbisë Në bazë të marrëveshjes mes diplomatit amerikan, Richard Grenell dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të hënën në Berlin do të bisedohet rreth rivendosjes së hekurudhës mes Kosovës dhe Serbisë. Delegacionin serb do ta përfaqësojë,...
H M M E P S D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29