Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190919

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190919

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 17 Shtator 2019 Brexiti nuk shtyhet, Johnson optimist pas takimit me Junckerin Kryeministri Britanik, Boris Johnson është shprehur optimist lidhur me një progres të mundshëm në bisedimet për Brexit me liderët e Bashkimit Europian. Ai po mban një drekë pune me presidentin në largim të Komisionit Europian, Jean Claude...
  • image 16 Shtator 2019 Parashikohet rritje e konsiderueshme e çmimit të naftës Çmimi i naftës pritet që të rritet pas sulmeve të fundjavës mbi dy fabrikat kryesore të përpunimit të saj në Arabinë Saudite, derisa analistët kanë thënë se një fuçi nafte do të ofrohet për pesë deri në dhjetë dollarë më...
  • image 15 Shtator 2019 SHBA-ja fajëson Iranin për sulmet në rafineritë e naftës Shtetet e Bashkuara kanë fajësuar Iranin se qëndron prapa sulmeve me dronë, që shkatërruan pothuajse gjysmën e kapacitetit të prodhimit të naftës të Arabisë Saudite. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se Teherani ka...
  • image 15 Shtator 2019 Fillojnë hetimet për korrupsion ndaj zëvendëskryeministrit belg Prokuroria e Brukselit ka hapur një hetim kundër zëvendëskryeministrit belg, njëkohësisht ministër i Jashtëm dhe i Mbrojtjes në largim, Didier Reynders, komisioner i propozuar për Drejtësinë në ekzekutivin e ri të Bashkimit...
  • image 14 Shtator 2019 Merkel: Gjermania përkrahu Shqipërinë në NATO, do ta përkrahë edhe në BE Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është pritur të premten në Berlin në një takim nga kancelarja Angela Merkel, në kuadër të procesit të hapjes së negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian. Shefi i Qeverisë ka zhvilluar një...
  • image 13 Shtator 2019 OKB: Rreth 350 mijë të zhvendosur vetëm këtë vit në Jemen Rreth 350 mijë njerëz janë shpërngulur nga konflikti i vazhdueshëm në Jemen deri më tani në vitin 2019, tha sot Organizata Ndërkombëtare e OKB-së për Migracionin (IOM), raporton AA. "Vetëm në vitin 2019, gati 350 mijë njerëz janë...
  • image 12 Shtator 2019 Kryeministri i Spanjës kundër privilegjeve të tjera të BE-së Londrës për Brexit Kreu i Qeverisë spanjolle, Pedro Sanchez theksoi sot se Londra nuk mund të merrte të tjera privilegje nga BE në kuadër të Brexit dhe gjykoi se një dalje pa marrëveshje ishte një skenar shumë i mundshëm. "Nuk është e mundur të bëhen...
  • image 11 Shtator 2019 Pamjet e papublikuara nga tragjedia e 11 shtatorit në SHBA Një mini album me disa fotografi të cilat thuhet se nuk janë parë më herët, që tregojnë shkatërrimin në Qendrën Botërore të Tregtisë në New York në 11 shtator, janë publikuar nga një prej mjekëve të parë që ka mbërritur në...
  • image 10 Shtator 2019 Mbretëresha miraton ligjin që ndalon Brexitin pa marrëveshje Mbretëresha Elizabeth II e Mbretërisë së Bashkuar miratoi formalisht ligjin që ia ndalon Qeverisë së kryeministrit Boris Johnson të përfundojë daljen nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, deri më 31 tetor. "Projektligji mbi tërheqjen e...
  • image 09 Shtator 2019 Gjermania kërkon punëtorë sezonalë, 150 euro dita Në Gjermani janë duke u kërkuar punëtor për korrjen e asparagusit, që mund t'ju sjellë deri në 150 euro në ditë. Gjermania ka nevojë për të paktën 260,000 punëtorë të rinj migrantë çdo vit për të përmbushur nevojat e saj,...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31