Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190919

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190919

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 19 Dhjetor 2019 Kush janë 18 gjyqtarët e Gjykatës së Posaçme, çfarë vendosi KLGJ-ja Këshilli i Lartë Gjyqësor ngriti në detyrë 12 gjyqtarë të Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda dhe 6 të Gjykatës së Apelit, duke i bërë ata gjyqtarë të posaçëm. Gjykata e Posaçme dhe Gjykata e Posaçme e Apelit...
  • image 17 Dhjetor 2019 Gjermania me strategji të reja për të marrë punëtorë të kualifikuar Qeveria e kancelares Angela Merkel diskutoi të hënën me zyrtarët gjermanë të biznesit dhe të sindikatave strategjitë për tërheqjen e punëtorëve me aftësi profesionale nga jashtë Bashkimit Evropian, në kushtet kur vendi po përpiqet të...
  • image 16 Dhjetor 2019 Detaje të reja nga vrasja e policit malazez Tre persona nga Kosova janë arrestuar lidhur me vrasjen e policit kufitar të Malit të Zi, Milutin Lekovic, 41 vjeçar Siç njoftojnë mediat malazese, ky u plagos dje në Igalo gjatë detyrës. Sulmi ndodhi rreth orës 13:30, me rastin e ndalimit...
  • image 15 Dhjetor 2019 Kina anulon disa tarifa tregtare ndaj SHBA-së Kina ka anuluar disa tarifa ekonomike në mallrat e Shteteve të Bashkuara, vendim që do të hyntë në fuqi më 15 dhjetor, për shkak të fazës së parë të marrëveshjes tregtare midis dy vendeve të premten. Tarifat e vendosura nga Kina për...
  • image 14 Dhjetor 2019 Italia përfshihet nga stuhi të forta, në Milano nis bora E premtja solli një stuhi të fortë në disa pjesë të vendit fqinj. Kushtet atmosferike detyruan mbylljen e shkollave në Romë e Napoli. E mbiquajtur " Santa Lucia", sipas emrit të shenjtores që kujtohet në 13 dhjetor, stuhia pritet të...
  • image 13 Dhjetor 2019 Kryeministri bullgar flet për NATO-n: Kosova është pas nesh Kryeministri bullgar Boyko Borisov, sot në Bruksel është shprehur se NATO është garantuesi i vetëm i sigurisë në rajonin e Ballkanit. "Unë nuk dua të komentoj NATO-n, pasi Krimea është në të majtë në Detin e Zi, Stambolli është në...
  • image 12 Dhjetor 2019 Shefi i OKB-së fton ekonomitë e mëdha të angazhohen më shumë për klimën Shefi i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, u bëri thirrje ekonomive të mëdha botërore, të bëjnë angazhime më serioze për të ulur emetimet e gazrave serë. "Ne kemi nevojë që emituesit e mëdhenj të kuptojnë se roli i tyre është...
  • image 11 Dhjetor 2019 "Pasaportat e arta", Shqipëria paralajmërohet për rikthimin e vizave Shqipëria paralajmërohet për herë të dytë nga Komisioni Evropian për rikthimin e vizave. Kësaj radhe nuk është krimi i organizuar shqiptar që paraqitet si pretekst nga Holanda, por "pasaportat e arta" për biznesmenët e huaj.
  • image 10 Dhjetor 2019 Edhe Maqedonia e Veriut e bojkoton Nobelin për shkak të mikut të Millosheviqit Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli, ka falëndëruar homologun e tij maqedonas, Nikola Dimitrov, për mospjesëmarrje të Maqedonisë së Veriut në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel për shkak të dhënies së çmimit për...
  • image 09 Dhjetor 2019 Sot nis mësimi në zonat e prekura nga tërmeti në Shqipëri Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t'i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin.
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28