Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190926

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190926

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 02 Shkurt 2020 Palestinezët ndërprenë çdo marrëdhënie me SHBA dhe Izraelin Lidhja Arabe hodhi poshtë planin e paqes të Presidentit amerikan Donald Trump për Lindjen e Mesme në një takim të ministrave të jashtëm të organizatës në Kajro të shtunën, duke thënë se ky plan nuk do të çonte në një marrëveshje...
  • image 01 Shkurt 2020 Për shkak të frikës nga koronavirusi, SHBA-ja ua mohon hyrjen atyre që vizituan Kinën së... SHBA-ja ka shpallur emergjencë sa i përket përhapjes së koronavirusit vdekjeprurës. Qeveria amerikane ka njoftuar se do t'ia mohojë hyrjen çdo shtetasi të huaj që e ka vizituar Kinën në dy javët e fundit. Kurse shtetasit amerikanë që...
  • image 31 Janar 2020 Ndotja në Milano, të dielën hiqen makinat Të dielën, makinat do të ndalohen në Milano e zyrtarët lokalë po diskutojnë edhe mundësinë që të ndalohet duhanpirja në stacionet e autobusëve, masa këto që janë pjesë e përpjekjeve për të reduktuar nivelet e larta të ndotjes në...
  • image 30 Janar 2020 Parlamenti skocez kërkon referendum për pavarësi dhe mbetjen në BE Parlamenti i Skocisë votoi sot kërkesën për të drejtën e një referendumi mbi pavarësinë dhe për të mbajtur flamurin e BE-së, pasi Britania e Madhe të largohet nga Bashkimi Evropian të premten. "Skocia duhet të ketë mundësinë e...
  • image 29 Janar 2020 Shkon në 132 numri i viktimave nga koronavirusi Ka shkuar në 132 numri i të vdekurve nga koronavirusi të mërkurën. Përpos të vdekurve, janë shënuar edhe rreth 1500 raste të reja të infektimeve. Ndërkaq Japonia i ka evakuuar qytetarët e vet nga Wuhani. Disa shtete po përpiqen t'i...
  • image 28 Janar 2020 Mbi 100 të vdekur nga koronavirusi në Kinë Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri në Kinë arriti në 106, ndërkohë që numri i rasteve të infektuara pothuajse u dyfishua brenda ditës. Autoritetet kineze thanë se numri total i njerëzve të prekur me këtë virus të hënën ishte...
  • image 27 Janar 2020 Një tjetër tërmet shkundi mbrëmë Tiranën Lëkundje tërmeti janë ndier gjatë orëve të fundit në Tiranë dhe Korçë, duke filluar nga orët e mbrëmjes së 26 janarit deri në orët e para të këtij 27 janari.Më i forti, ai i cili u ndje dhe nga 980 mijë banorë gjatë natës, ishte...
  • image 27 Janar 2020 Sot në Berlin do të bisedohet rreth rivendosjes së hekurudhës mes Kosovës e Serbisë Në bazë të marrëveshjes mes diplomatit amerikan, Richard Grenell dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të hënën në Berlin do të bisedohet rreth rivendosjes së hekurudhës mes Kosovës dhe Serbisë. Delegacionin serb do ta përfaqësojë,...
  • image 26 Janar 2020 Koronavirusi po përhapet me shpejtësi të paparashikueshme Virusi vdekjeprurës nga Kina, po përhapet shumë më shpejt nga sa mendohej, ka paralajmëruar vetë presidenti i Kinës, pas mbajtjes së një takimi urgjent të qeverisë, transmeton KTV. "Shteti është duke u ballafaquar me një situatë të...
  • image 25 Janar 2020 Pesë tërmete të lehta gjatë natës në Shqipëri Mbrëmë në Shqipëria janë regjistruar pesë lëkundje të lehta tërmetesh. Statistikat i ka publikuar IGJEUM, dhe këto janë paslekundjet e tërmetit që ra më 26 nëntor të vitit të kaluar. Lëkundjet kanë qenë në Laç, Krujë apo edhe...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30