Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190926

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190926

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 29 Janar 2020 Shkon në 132 numri i viktimave nga koronavirusi Ka shkuar në 132 numri i të vdekurve nga koronavirusi të mërkurën. Përpos të vdekurve, janë shënuar edhe rreth 1500 raste të reja të infektimeve. Ndërkaq Japonia i ka evakuuar qytetarët e vet nga Wuhani. Disa shtete po përpiqen t'i...
  • image 28 Janar 2020 Mbi 100 të vdekur nga koronavirusi në Kinë Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri në Kinë arriti në 106, ndërkohë që numri i rasteve të infektuara pothuajse u dyfishua brenda ditës. Autoritetet kineze thanë se numri total i njerëzve të prekur me këtë virus të hënën ishte...
  • image 27 Janar 2020 Një tjetër tërmet shkundi mbrëmë Tiranën Lëkundje tërmeti janë ndier gjatë orëve të fundit në Tiranë dhe Korçë, duke filluar nga orët e mbrëmjes së 26 janarit deri në orët e para të këtij 27 janari.Më i forti, ai i cili u ndje dhe nga 980 mijë banorë gjatë natës, ishte...
  • image 27 Janar 2020 Sot në Berlin do të bisedohet rreth rivendosjes së hekurudhës mes Kosovës e Serbisë Në bazë të marrëveshjes mes diplomatit amerikan, Richard Grenell dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, të hënën në Berlin do të bisedohet rreth rivendosjes së hekurudhës mes Kosovës dhe Serbisë. Delegacionin serb do ta përfaqësojë,...
  • image 26 Janar 2020 Koronavirusi po përhapet me shpejtësi të paparashikueshme Virusi vdekjeprurës nga Kina, po përhapet shumë më shpejt nga sa mendohej, ka paralajmëruar vetë presidenti i Kinës, pas mbajtjes së një takimi urgjent të qeverisë, transmeton KTV. "Shteti është duke u ballafaquar me një situatë të...
  • image 25 Janar 2020 Pesë tërmete të lehta gjatë natës në Shqipëri Mbrëmë në Shqipëria janë regjistruar pesë lëkundje të lehta tërmetesh. Statistikat i ka publikuar IGJEUM, dhe këto janë paslekundjet e tërmetit që ra më 26 nëntor të vitit të kaluar. Lëkundjet kanë qenë në Laç, Krujë apo edhe...
  • image 24 Janar 2020 Rusia e fton NATO-n në Lojërat ndërkombëtare ushtarake 2020 Ministria e Mbrojtjes e Rusisë i ka ftuar 90 vende, duke përfshirë edhe NATO-n për të marrë pjesë në Lojërat ndërkombëtare ushtarake 2020. Lajmin e ka bërë të ditur ministri Sergej Shojgu në një takim të Këshillit Organizativ të...
  • image 23 Janar 2020 Brexit: Projektligji për dalje nga BE’ja kalon pengesën e fundit parlamentare Pas më shumë se tre vite debatesh të ashpra, Parlamenti britanik miratoi përfundimisht sot marrëveshjen e Brexit, që hap rrugën për daljen historike të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian në fund të janarit. Projektligji, i cili...
  • image 22 Janar 2020 Në nëntë muaj investimet e huaja në Shqipëri arritën në 810 milionë euro Qeveria shqiptare ka ndërmarrë vitet e fundit politika fiskale lehtësuese për të mbështetur biznesin, të cilat shpesh janë parë si instrument për tërheqjen e investimeve të huaja. Kështu deklaroi ministrja e Financave dhe Ekonomisë,...
  • image 21 Janar 2020 Pse Irani “po i frynë zjarrit” dhe cili është roli i tij në Lindjen e Mesme Republika Islamike e Iranit ishte armiku kryesor i Amerikës në Lindjen e Mesme para se Iraku i Sadamit "të vidhte vëmendjen" nga vitet 1990-2003. Saddami dhe iranianët, ndryshe, luftuan një luftë të përgjakshme 8-vjeçare kundër...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30