Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190926

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20190926

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 28 Gusht 2010 Gruevski i shmanget takimeve me Ahmetin Takimi i paralajmëruar gjatë kësaj jave midis dy partnerëve të koalicionit Nikolla Gruevskit dhe Ali Ahmetit ka dështuar.
  • image 28 Gusht 2010 Putin: Rusia nuk ka dalë nga kriza Rusia ende nuk është rimëkëmbur plotësisht nga kriza, dhe do të vazhdojë me masat antikrizë, deklaroi kryeministri Vladimir Putin.
  • image 27 Gusht 2010 Kryeministri britanik në pushim të lindjes David Cameron do të bëhet kryeministri i parë britanik, i cili do ta shfrytëzojë pushimin e lindjes, konfirmoi zëvendësi i tij, tri ditë pasi bashkëshortja e kryeministrit e lindi fëmijën e katërt.

  • image 27 Gusht 2010 PS ofron alternativë në Shqipëri Kryetari i grupit kuvendor socialist, Gramoz Ruçi shprehu gatishmërinë e forcës politike që përfaqëson për gjetjen e zgjidhjes për krizën, duke nisur me ngritjen e komisionit hetimor për votimet e qershorit të 2009, por duke eliminuar...
  • image 26 Gusht 2010 Westerwelle: Harta e Ballkanit nuk ndryshohet Shefi i diplomacisë gjermane, Guido Westerwelle, i bëri thirrje Serbisë që të pajtohet me pavarësinë e Kosovës, pasi që harta e Ballkanit është vizatuar dhe ajo nuk mund të ndryshohet.
  • image 26 Gusht 2010 Daqic i kërkon UNMIK-ut të mbetet neutral Zëvendëskryeministri i Serbisë dhe ministri i Brendshëm, Ivica Daqic, gjatë një takimi në Beograd me shefin e UNMIK-ut, Lamberto Zannieri, ka kërkuar që misioni civil i OKB-së në Kosovë të mbetet neutral ndaj statusit.
  • image 25 Gusht 2010 Kroacia ekstradoi vrasësin e Djindjic-it në Beograd Kroacia ka ekstraduar njeriun e dënuar për vrasjen e kryeministrit serb, Zoran Djindjiq tek autoritetet në Beograd, tha zëdhënësi i policisë kroate, Krunoslav Borovec.
  • image 25 Gusht 2010 SHBA dhe Britania mbledhin vota kundër Serbisë Një goditje e fundit kundër rezolutës serbe në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara ka ardhur nga Uashingtoni dhe Loindra. Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton dhe shefi i diplomacisë britanike, William Hague kanë marrë personalisht...
  • image 18 Maj 2010 Përmes koncesionit Aeroporti i Prishtinë përfiton 100 milionë euro investime Qeveria e Kosovës është në prag të dhënies me koncesion të Aeroportit të Prishtinë për një periudhë 20 vjeçare, në shkëmbim të investimeve në modernizimin dhe zgjerimin e aeroportit në vlerë prej 100 milionë euro.
  • image 18 Maj 2010 JICA japoneze investon në përmirësimin e ambientit në Gjilan Përfaqësues të organizatës qeveritare japoneze JICA, gjatë takimit me udhëheqës të komunës së Gjilanit, shprehën interesimin e tyre për të investuar në këtë komunë në lindje të Kosovë, për të përmirësuar kushtet e mjedisit dhe...
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30