Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20191030

Rajon-Botë - Të gjitha lajmet e datës: 20191030

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 21 Gusht 2019 Vuçiq: Dialogu me Prishtinën mund të vazhdojë në dhjetor Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor. "Vështirë se mund të ketë vazhdim të dialogut para mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë, të cilat besoj se...
  • image 21 Gusht 2019 Arabia Saudite i heq disa kufizime për gratë Arabia Saudite ka filluar t'u lejojë grave të udhëtojnë pa leje dhe të ushtrojnë më shumë kontroll mbi çështjet familjare, njoftoi të martën agjencia shtetërore e lajmeve SPA. Ndryshimet u bënë të mundura përmes disa dekreteve...
  • image 20 Gusht 2019 Kryetarja e Hong Kongut kërkon dialog me protestuesit Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë se do ta hartojë menjëherë një platformë për dialog me qytetarë dhe do t'i shqyrtojë ankesat ndaj policisë, pas një fundjave me protesta paqësore. Ajo shpreson se kjo qetësi do të jetë...
  • image 19 Gusht 2019 Vuçiq takohet nesër me Pompeo, temë kryesore Kosova Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të udhëtojë sot në New York. Sipas mediave serbe, përcjell Telegrafi, gjatë kësaj vizite, përkatësisht nesër ai do të takohet edhe me sekretarin e Shtetit, Michael Pompeo. Siç raportohet tutje, Vuçiq...
  • image 18 Gusht 2019 Rusia: Nuk instalojmë raketa të reja, nëse as ShBA-ja nuk e bën të njëjtën gjë Ministri rus i mbrojtjes, Sergei Shoigu, tha të dielën se Rusia nuk do të instalojë raketa të reja përderisa as Shtetet e Bashkuara nuk e bëjnë të njëjtin veprim në pjesë të ndryshme të Evropës dhe Azisë. Këto komente erdhën pas...
  • image 17 Gusht 2019 Sipas mediave, Trump e ka diskutuar mundësinë e blerjes së Grenlandës nga Danimarka Mediat amerikane po raportojnë se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka diskutuar me ndihmësit e tij, mundësinë e blerjes së Grenlandës nga Danimarka, megjithëse disa ndihmës të Shtëpisë së Bardhë thonë se biseda nuk...
  • image 16 Gusht 2019 Trump i sugjeron presidentit kinez të takohet me protestuesit Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka bërë thirrje liderit kinez, Xi Jinping, të takohet personalisht me protestuesit në Hong Kong për të sjellë "një fund të lumtur dhe të ndriçuar" të një krize disa javore, të shkaktuar nga protestat...
  • image 15 Gusht 2019 Përmbytjet masive marrin jetën e 270 personave në Indi India është përfshirë në përmbytje masive të cilat deri tani kanë marrë jetën e 270 personave si dhe kanë detyruar të evakuohen mbi një milion persona. Autoritet thanë se përmbytjet masive kanë përfshirë 6 shtete si shkak i reshjeve...
  • image 15 Gusht 2019 Pavarësisht kërkesës nga vendet e Quintit, Daçiq thotë se do të vazhdojë të punoj kundër... Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ditë më parë lëshuan një deklaratë të përbashkët ku kërkuan nga Kosova dhe Serbia që të kthehen në tavolinën e bisedimeve....
  • image 14 Gusht 2019 Lajm i mirë për shoferët shqiptarë në Itali "Për të gjithë bashkëkombasit tanë në Itali, mbajtës të modelit të ri të Leje Drejtimit (i lëshuar nga 24.01.2017), ju bëjmë me dije se ky model Leje Drejtimi do të njihet per konvertim nga shteti italian duke filluar nga 8 Shtatori...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30